Spāniju piemeklējis aukstums, Itālijā vairāk nekā metrs sniega

© Pixabay / Myriams-FotosSpāniju piemeklējis aukstums, Itālijā vairāk nekā metrs sniega
Spāniju piemeklējis aukstums, Itālijā vairāk nekā metrs sniega - Sputnik Latvija
Portugālē termometra stabiņš vietām noslīdējis līdz -6 grādiem, Spānijā - līdz -15 grādiem. Spānijas galvaspilsētas Madrides apkaimē trešdienas rītā valda sals līdz -13 grādiem.

RĪGA, 18. janvāris — Sputnik. Trešdien vairāk nekā 20 Eiropas valstīs sinoptiķi izsludinājuši brīdinājumus par aukstumu, sniegu vai apledojumu, spēcīgākā snigšana skārusi kalnu apgabalus Vidusjūras reģionā, informē LETA, atsaucoties uz meteoroloģijas dienestu sniegto informāciju.

Tostarp daudzviet Portugālē un Spānijā spēkā oranžais brīdinājums par netipiski zemu gaisa temperatūru. Portugālē termometra stabiņš vietām noslīdējis līdz —6 grādiem, Spānijā — līdz —15 grādiem. Spānijas galvaspilsētas Madrides apkaimē trešdienas rītā valda sals līdz —13 grādiem.

Ielas termometrs - Sputnik Latvija
Sals Latvijā vietumis sasniedzis -30 grādus

Pirenejos sals sasniedzis —20 grādu, kupenu augstums — trīs metrus. Otrdien Francijas Alpos reģistrēts aukstums līdz —28 grādiem, savukārt Vidusjūras piekrastē — Nicā — termometra stabiņš noslīdēja līdz —2 grādiem, un iepriekšējo reizi tik auksts laiks Nicā janvārī bija 2005. gadā.

Ļoti spēcīga un ilgstoša snigšana skārusi kalnus Itālijas vidienē, vietām uzsnidzis vairāk nekā metru dziļš sniegs, saskaņā ar prognozēm kopējais sniega segas augstums dažviet var sasniegt divus vai pat trīs metrus.

Dziļš sniegs pārklāji arī kalnus Vidusjūras salā Korsikā, kā arī Āfrikas ziemeļos. Vietām Alžīrijā un Tunisijā gaisa temperatūra noslīdējusi līdz —3 grādiem.

Sals un sniegs saglabājas arī Balkānos, tostarp ļoti intensīva snigšana trešdien un ceturtdien gaidāma kalnos Grieķijā. Spēcīgs lietus piekrastē un sniegs kalnu rajonos tuvākajās diennaktīs prognozēts arī Spānijas dienvidu un austrumu daļā.

Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала