Skaidrā prātā

Lietuvas Seima ēkā nebūs atļauts ienest alkoholu, izņēmumi pieļaujami gadījumos, kad ēkā notiek oficiālas pieņemšanas vai citi protokola pasākumi.

RĪGA, 17. janvāris — Sputnik. Lietuvas Seima valde papildinājusi parlamenta iekšējās kārtības noteikumus, paredzot, ka Seima ēkā turpmāk nebūs atļauts ienest alkoholiskos dzērienus, ziņo aģentūra LETA.

Просмотр телевизионных программ - Sputnik Latvija
Lietuvā slēgts raidījums "Uzmini melodiju" nacistiska sveiciena dēļ

Līdzšinējie noteikumi aizliedza parlamenta teritorijā ienest ieročus, spridzekļus, to daļas, tiem līdzīgus priekšmetus, pirotehniku, priekšmetus, ko var izmantot kā ieročus, noklausīšanās ierīces, viegli uzliesmojošas vai eksplozīvas vielas un vielas, kas rada ķīmisko vai bioloģisko piesārņojumu.

Kā ziņu aģentūrai BNS pastāstījusi Seima spīkera pirmā vietniece, Zemnieku un zaļo savienības frakcijas pārstāve Rima Bašķiene, jaunais lēmums pieņemts saistībā ar deputātu ziņojumiem, ka viņiem pirms Ziemassvētkiem un Jaungada dāvanās nests vīns un šampanietis.

"Lēmums pieņemts, lai Seims nekļūtu par institūciju, uz kuru tiek nesti alkoholiskie dzērieni, jo tie nav nekādi suvenīri, (..), lai nerastos bažas, ka Seimā kāds lieto alkoholu," — viņa skaidrojusi.

Novembra vidū jaunā sasaukuma Seims, tikko sācis strādāt, pieņēma lēmumu aizliegt alkohola tirdzniecību parlamenta ēdināšanas iestādēs. Oficiālās pieņemšanās alkohols ir atļauts.

Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала