Igaunijas veselības ministrs vēlas ierobežot alkohola ievešanu no ES valstīm

Sekot līdzi rakstam
Yandex newsTelegram
Osinovskis kopā ar finanšu ministru Svenu Sesteru Igaunijas prezidentūras Eiropas Padomē laikā šā gada otrajā pusē plāno ierosināt samazināt alkohola daudzumu, ko privātpersonām atļauts ievest no citas ES valsts.

RĪGA, 12. janvāris — Sputnik. Saistībā ar lielo alkohola daudzumu, kas no Latvijas tiek ievests Igaunijā, šīs valsts veselības un darba lietu ministrs Jevgeņijs Osinovskis paudis vēlmi, lai Eiropas Savienībā tiktu ierobežots alkohola daudzums, kuru iedzīvotāji drīkst pārvadāt pāri robežām, vēstīja LETA, atsaucoties uz laikrakstu "Eesti Paevaleht".

Konteineri. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Latvija desmit mēnešos joprojām eksportē un importē mazāk nekā Lietuva un Igaunija

Osinovskis paziņoja, ka Nodokļu un muitas departamentam vajadzētu labāk strādāt, lai pieķertu cilvēkus, kas vēlas pārdot Igaunijā alkoholiskos dzērienus, ko iegādājušies Latvijā. Savukārt departaments problēmu nesaskata, ja ievestā alkohola daudzums nepārsniedz atļauto un nav atklāts plāns to pārdot Igaunijā.

Ministra vērtējumā, šis nav jautājums par pārrobežu tirdzniecības ietekmi, bet gan par sabiedrības morāli.

Osinovskis kopā ar finanšu ministru Svenu Sesteru Igaunijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē laikā šā gada otrajā pusē plāno ierosināt samazināt alkohola daudzumu, ko privātpersonām atļauts ievest no citas ES valsts. Tā kā tas būtu ES mēroga ierobežojums, tam būtu nepieciešams visu bloka dalībvalstu atbalsts. Osinovskis pauda pārliecību, ka ES alkohola aprites politika kādu laiku nav pastiprināta, tādēļ tāds ierosinājums ir uzskatāms par racionālu un saprātīgu.

Коньяк в бокалах - Sputnik Latvija
Lētais alkohols no Latvijas apdraud igauņu veselību
Tā kā jaunas alkohola aprites politikas izstrādei Eiropas Komisijā būtu nepieciešami pat vairāki gadi, Osinovskis vēlētos, lai dalībvalstis jaunās sistēmas izstrādes ierosinājumu posmu sasniegtu jau šā gada otrajā pusē, kad Igaunija būs ES prezidējošā valsts. Osinovskis sacīja, ka ES valstu veselības ministri jau ilgu laiku ir vēlējušies izstrādāt jaunu stratēģiju, bet līdz šim Eiropas Komisija nav to atbalstījusi.

Saistībā ar krasu akcīzes nodokļa pieaugumu Igaunijā pēdējā laikā vērojamas tendences, ka arvien vairāk iedzīvotāju alkoholiskos dzērienus dodas iegādāties Latvijā un pēc tam ved tos uz Igauniju.

Pašlaik privātpersonas no vienas ES dalībvalsts citā personīgai lietošanai drīkst ievest ne vairāk kā 110 litru alus, 90 litru vīna (tai skaitā ne vairāk par 60 litriem dzirkstošā vīna) vai pārējo raudzēto dzērienu), 20 litru vidēji stipro dzērienu, 10 litru stipro dzērienu.

Ziņu lente
0