Nav svarīgi, vai mājās stāv īsta vai mākslīga eglīte, galvenais – lai tās zaros būtu iemīļotās rotaļlietas.
© Sputnik / Валерий Шустов / Pāriet pie mediju bankasDaudzās ģimenēs eglīšu rotājumi tiek mantoti vairākās paaudzēs.
Daudzās ģimenēs eglīšu rotājumi tiek mantoti vairākās paaudzēs.
© Sputnik / Борис Кавашкин / Pāriet pie mediju bankasAtklātņu virtenes, plīša draugi, stikla rotaļlietas eglītē, mirdzošs lietutiņš – viss, kas vajadzīgs svētku noskaņojumam visai ģimenei. Tā tās bija pirms 50 gadiem, un tendence saglabājas.
Atklātņu virtenes, plīša draugi, stikla rotaļlietas eglītē, mirdzošs lietutiņš – viss, kas vajadzīgs svētku noskaņojumam visai ģimenei. Tā tās bija pirms 50 gadiem, un tendence saglabājas.
© Sputnik / Борис Кавашкин / Pāriet pie mediju bankasPirmā publiskā eglīte tika uzstādīta Krievijas impērijas laikos – 1852. gadā. Svētki notika Jekaterinhofas stacijā Pēterburgā. Arī Maskavā veidojās tradīcijas – svētki ritēja ik gadus kopš XIX gs. 50. gadiem. 1914. gadā, kad Krievija iesaistījās Pirmajā pasaules karā, Svētā sinode Ziemassvētku eglītes pasludināja par "ienaidnieku, vāciešu ideju", un aizliegums tika atcelts tikai pēc revolūcijas. Padomju laikos, it īpaši pēc 50. gadiem un Lielā Tēvijas kara Jaungada svētki ieguva īpašu vērienu.
Pirmā publiskā eglīte tika uzstādīta Krievijas impērijas laikos – 1852. gadā. Svētki notika Jekaterinhofas stacijā Pēterburgā. Arī Maskavā veidojās tradīcijas – svētki ritēja ik gadus kopš XIX gs. 50. gadiem. 1914. gadā, kad Krievija iesaistījās Pirmajā pasaules karā, Svētā sinode Ziemassvētku eglītes pasludināja par "ienaidnieku, vāciešu ideju", un aizliegums tika atcelts tikai pēc revolūcijas. Padomju laikos, it īpaši pēc 50. gadiem un Lielā Tēvijas kara Jaungada svētki ieguva īpašu vērienu.
© Sputnik / В. Шияновский / Pāriet pie mediju bankasTāpat kā pašlaik, arī pirms pusgadsimta eglītes bērniem bija tradicionāls pasākums svētku priekšvakarā un brīvdienās. Zaļo skaistuli uzstādīja mājās un kultūras namos. Jaungada svētki notika arī Maskavas Pionieru pilī Ļeņina (Zvirbuļu) kalnos.
Tāpat kā pašlaik, arī pirms pusgadsimta eglītes bērniem bija tradicionāls pasākums svētku priekšvakarā un brīvdienās. Zaļo skaistuli uzstādīja mājās un kultūras namos. Jaungada svētki notika arī Maskavas Pionieru pilī Ļeņina (Zvirbuļu) kalnos.
© Sputnik / Игорь Бойко / Pāriet pie mediju bankas50. gadu sākumā Maskavas Eglīšu rotājumu fabrikā radīts eglītes dekora komplekts – krievu pasaku varoņi.
50. gadu sākumā Maskavas Eglīšu rotājumu fabrikā radīts eglītes dekora komplekts – krievu pasaku varoņi.
© Sputnik / Владимир Вяткин / Pāriet pie mediju bankasIemīļotākie padomju bērnu svētki pirms pusgadsimta bija Jaungada eglīte Kremlī. Protams, galvenais rotājums – bērnu smiekli un laimē starojošās acis.
Iemīļotākie padomju bērnu svētki pirms pusgadsimta bija Jaungada eglīte Kremlī. Protams, galvenais rotājums – bērnu smiekli un laimē starojošās acis.
© Sputnik / Максимов / Pāriet pie mediju bankasPadomju eglītē bija redzams liels skaits daudzkrāsainu rotaļlietu no dažādākajiem materiāliem. Mūsdienās dažkārt iztiek tikai ar divu vai trīs krāsu bumbiņām, bet pirms 50 gadiem tā bija īsta varavīksne – būdiņas, lāsītes, sniegpārsliņas, gailīši, sniegbaltītes un salatēti, vilki un zaķīši – kas tik nebija redzams zaļās skaistules zaros.
Padomju eglītē bija redzams liels skaits daudzkrāsainu rotaļlietu no dažādākajiem materiāliem. Mūsdienās dažkārt iztiek tikai ar divu vai trīs krāsu bumbiņām, bet pirms 50 gadiem tā bija īsta varavīksne – būdiņas, lāsītes, sniegpārsliņas, gailīši, sniegbaltītes un salatēti, vilki un zaķīši – kas tik nebija redzams zaļās skaistules zaros.
© Sputnik / Игорь Бойко / Pāriet pie mediju bankasNereti Jaungada rotājumu fabrikas bija slavenas ar kādām firmas kolekcijām. Piemēram, ļoti slavens bija bumbiņu komplekts "Ugunīgie zirgi", ko ražoja Maskavas Eglīšu rotājumu fabrikā.
Nereti Jaungada rotājumu fabrikas bija slavenas ar kādām firmas kolekcijām. Piemēram, ļoti slavens bija bumbiņu komplekts "Ugunīgie zirgi", ko ražoja Maskavas Eglīšu rotājumu fabrikā.
© Sputnik / Ю. Левянт / Pāriet pie mediju bankasGalvenā Jaungada nakts tradīcija – šampanietis. Starp citu, dzirkstošā vīna ražošana PSRS sākās 20. gados, un zīmols "Padomju šampanietis" tika izstrādāts 1928. gadā. Par tā radītāju var uzskatīt profesoru Antonu Frolovu-Bagrejevu.
Galvenā Jaungada nakts tradīcija – šampanietis. Starp citu, dzirkstošā vīna ražošana PSRS sākās 20. gados, un zīmols "Padomju šampanietis" tika izstrādāts 1928. gadā. Par tā radītāju var uzskatīt profesoru Antonu Frolovu-Bagrejevu.
© Sputnik / Александр Поляков / Pāriet pie mediju bankasPar godu Jaunajam gadam pārvērtās arī Maskava. Tāpat kā tagad, noritēja tirdziņi, rajonos rotāja eglītes. Veidojās svētku noskaņojums. Piemēram, galvaspilsētas iedzīvotāju un viesu vidū ļoti populārs bija Jaungada tirgus Kaļinina prospektā (tagad – Jaunais Arbats).
Par godu Jaunajam gadam pārvērtās arī Maskava. Tāpat kā tagad, noritēja tirdziņi, rajonos rotāja eglītes. Veidojās svētku noskaņojums. Piemēram, galvaspilsētas iedzīvotāju un viesu vidū ļoti populārs bija Jaungada tirgus Kaļinina prospektā (tagad – Jaunais Arbats).
© Sputnik / Михаил Озерский / Pāriet pie mediju bankasSalatētis un Sniegbaltīte Jaungada eglītē Lielās Kremļa pils Georga zālē.
Salatētis un Sniegbaltīte Jaungada eglītē Lielās Kremļa pils Georga zālē.