Saeima lems par iespēju piešķirt Latvijas pilsonību baletdejotājam Barišņikovam

© Sputnik / Oksana DzadanПресс-конференция с Михаилом Барышниковым
Пресс-конференция с Михаилом Барышниковым - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Barišņikovs vēstulē ir paudis gandarījumu par to, ka tiek apsvērta šāda iespēja, kā arī apliecinājis vēlmi saņemt Latvijas pilsonību.

RĪGA, 22. decembris – Sputnik. Saeima šodien nodevusi izskatīšanai Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā jautājumu par Latvijā dzimušā baletdejotāja un aktiera Mihaila Barišņikova uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā, vēsta LETA.

Šādu lēmumprojektu Saeimai iesniedza visu parlamenta frakciju pārstāvji.

Saskaņā ar ierasto pilsonības par īpašiem nopelniem Latvijas labā piešķiršanas procedūru nepieciešamās informācijas saņemšana no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes varētu prasīt mēnesi, līdz ar to lēmuma par pilsonības piešķiršanu pieņemšana Saeimā kopā varētu aizņemt apmēram pusotru vai divus mēnešus, aģentūrai LETA iepriekš sacīja Pilsonības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis.

Spēlmaņu nakts prēmija. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Barišņikovs nominēts galvenajai Latvijas teātra balvai

Barišņikovs vēstulē ir paudis gandarījumu par to, ka tiek apsvērta šāda iespēja, kā arī apliecinājis vēlmi saņemt Latvijas pilsonību.

Atbildīgā komisija lēmumprojekta sagatavošanai varētu tikties ar pilsonības pretendentu. Pēc darba noslēgšanas šajā jautājumā komisija varētu lemt par lēmumprojekta virzīšanu izskatīšanai Saeimā, kurai būtu jāpieņem gala lēmums.

Pašlaik Barišņikovs ir ASV pilsonis, un Latvijai ar ASV ir pieļaujama dubultpilsonība.

Barišņikovs mācījies Rīgas Horeogrāfijas skolā pie pasniedzējiem Ņinas Ļeontjevas un Jura Kaprāļa. Pedagogu vadībā tika likti pamati lieliskai baleta tehnikai. 15 gadu vecumā Barišņikovs iestājās Ļeņingradas A.Vaganovas vārdā nosauktajā horeogrāfijas skolā un mācījās pie pedagoga Aleksandra Puškina. Barišņikovs ieguvis divas zelta medaļas starptautiskos baleta konkursos – 1966. gadā Varnā un 1969. gadā Maskavā.

Pērn Barišņikovs spēlēja režisora Alvja Hermaņa iestudējumā "Brodskis/Barišņikovs" Jaunajā Rīgas teātrī, savukārt šogad uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves Baltijas pirmizrādi piedzīvoja režisora Roberta Vilsona un Barišņikova veidotā monoizrāde "Vēstule cilvēkam".

Ziņu lente
0