Saeima vērtēs ieceri nākamgad palielināt MUN likmi līdz 15%

© Sputnik / Sergey MelkonovПикет малых предпринимателей против отмены налога с микропредприятий
Пикет малых предпринимателей против отмены налога с микропредприятий - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Finanšu ministrijas izstrādātie grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā paredz MUN likmi noteikt 15%, un no 2017.gada 70,4% no MUN ieņēmumiem novirzīt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) kontā.

RĪGA, 15. decembris – Sputnik. Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās likumprojektu par mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likmes palielināšanu līdz 15% no nākamā gada, informē aģentūra LETA.

Šī likumprojekta nodošanu komisijām atbalstīja 67 dažādu frakciju deputāti, pret nebija neviens, bet 20 "Vienotības" parlamentārieši balsojumā atturējās.

Saeima plāno šodien lemt par šo ieceri arī pirmajā lasījumā, bet galīgajā lasījumā to pieņemt nākamnedēļ, 20.decembrī.

Paketes ar uzrakstu Latvijas Finanšu ministrija. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Finanšu ministrija: Mikrouzņēmumu nodokļa palielināšanas dēļ minimālās sociālās iemaksas augs par 62%

Šīs izmaiņas saistītas arī ar grozījumiem likumā par valsts sociālo apdrošināšanu, kas paredz pagaidām atteikties no ieceres par minimālām sociālām iemaksām, ko bija plānots īstenot no nākamā gada.

Finanšu ministrijas izstrādātie grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā paredz MUN likmi noteikt 15%, un no 2017.gada 70,4% no MUN ieņēmumiem novirzīt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) kontā.

Savukārt ar 2018.gada 1.janvāri sociālajās iemaksās paredzēts novirzīt 80% no MUN ieņēmumiem.

Ņemot vērā, ka ar Mikrouzņēmumu nodokļa likuma darbību paredzēts ierobežot, ieviešot jaunu regulējumu mazajiem uzņēmumiem, ar 1.janvāri nav lietderīgi uz pāris gadiem konceptuāli sarežģīt MUN maksāšanas modeli, jo nodokļa aprēķināšana no apgrozījuma ir visvienkāršākais nodokļa aprēķināšanas modelis un līdzšinējā kartība nodrošina sociālo iemaksu proporcionalitāti atkarība no darbinieka algas apmēra, norāda FM.

Naudaszīmes. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Izmaiņas sociālās apdrošināšanas iemaksu likmēs 2017. gadam

Kā ziņots, valdošās koalīcijas politiskie spēki līdz šim nav spējuši vienoties par priekšlikumu atteikties no minimālām sociālām iemaksām un palielināt MUN līdz 15%. To atbalsta Zaļo un zemnieku savienība un nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, savukārt "Vienotība" rosina sākt ar 1.septembri īstenot ieceri par minimālām sociālām iemaksām, nevis izslēgt to no likuma. Tāpat "Vienotība" rosina, ka mikrouzņēmumi, kuru apgrozījums nav lielāks par 40 000 eiro, varētu izvēlēties maksāt MUN 15% apmērā vai arī maksāt MUN 5% apmērā un par katru darbinieku veikt sociālās iemaksas.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) vakar pauda, ka varētu piekrist "Vienotības" piedāvājumam attiecībā uz MUN režīma izmaiņām nākamajā gadā, taču viņš nepiekrīt koalīcijas partnera ierosinājumam jautājumā par minimālajām sociālajām iemaksām. "Vienotība" šādu risinājumu neuzskata par kompromisu.

Valsts prezidentu Raimondu Vējoni neapmierina koalīcijas partiju darbs pie nākamā gada nodokļu jautājumiem un viņš uzskata, ka šajā jomā "savārīta kārtīga putra".

Ziņu lente
0