EP balsos par nepieciešamību izstrādāt realitātei atbilstošāku stratēģiju attiecībām ar Krieviju

© Sputnik / Владимир Федоренко / Pāriet pie fotobankasEiropas Parlamenta ēka Strasbūrā
Eiropas Parlamenta ēka Strasbūrā - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
Yandex newsTelegram
Paredzēts, ka EP deputāti iestāsies arī par realitātei atbilstošāku stratēģiju attiecībām ar Krieviju un mazāk par politiku attiecībā uz valstīm, kuras mēģina demokrātiju iegriezt "atpakaļgaitā".

RĪGA, 14. decembris — Sputnik. Eiropas Parlamenta (EP) deputāti šodien balsos par rezolūciju, kurā vērsta uzmanība uz nepieciešamību pēc realitātei atbilstošākas stratēģijas attiecībām ar Krieviju, aģentūru LETA informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

Sagaidāms, ka rezolūcijā EP deputāti uzsvērs, ka Eiropas Savienības (ES) ārpolitika būtu jābalsta uz trim pīlāriem — diplomātiju, attīstību un aizsardzību.

Sistemātiskās analīzes un prognožu centra prezidents Rostislavs Iščenko. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Viedoklis
Demokrātijas nacionālās īpatnības

Paredzēts, ka EP deputāti iestāsies arī par realitātei atbilstošāku stratēģiju attiecībām ar Krieviju un "mazāk par mazāk" politiku attiecībā uz valstīm, kuras mēģina demokrātiju iegriezt "atpakaļgaitā".

Pārskatot ikgadējā ziņojuma projektu par ES ārpolitikas izvēlēm, EP deputāti uzsver, ka ES atrodas nestabilitātes ielokā, kas sniedzas no "agresīvās" Krievijas līdz pilnvaru karam Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā.

Lai ES būtu spēcīgs spēlētājs globālā mērogā un spētu pienācīgi reaģēt, ziņojuma projektā ES dalībvalstis aicinātas pierādīt savstarpējo uzticēšanos un vienotību — runāt vienā balsī.

Ziņu lente
0