Aug Latvijas iedzīvotāju vēlme sākt uzņēmējdarbību

CC0 / pixabay / AlexanderStein / Kalkulātors un eiro. Foto no arhīva
Kalkulātors un eiro. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Savu biznesu uzsākt plāno 36% vīriešu un 18% sieviešu. 37% no tiem, kas vēlētos veidot savu biznesu, ir vecumā no 35 līdz 44 gadiem. Uzņēmējdarbībā iesaistīties vienlīdzīgi plāno gan Rīgas, gan lauku iedzīvotāji - 28%.

RĪGA, 7. decembris — Sputnik. Neskatoties uz mainīgo Latvijas biznesa vidi un spēles noteikumiem, pēdējo četru gadu laikā audzis to iedzīvotāju skaits, kas vēlas sākt savu biznesu, vēsta LETA, atsaucoties uz "Swedbank" Finanšu institūta veikta pētījuma datiem.

Vēlmi tuvākajā laikā uzsākt savu biznesu šogad atzinuši 25% aptaujāto, kamēr 2012. gadā tādu bija 20%.

Охранник - Sputnik Latvija
Apsardzes biznesu uzticēs tikai drošiem komersantiem
Populārākā joma, kurā varētu uzsākt savu biznesu, ir tirdzniecība, ko norādījuši 19% aptaujāto. Seko pakalpojumu sektors ar 14%, ražošana ar 11%, lauksaimniecība ar 10% un tūrisms vai ēdināšanas joma ar 9%. Salīdzinot ar iepriekšējos gados veiktām aptaujām, uz pusi augusi vēlme sākt biznesu rūpniecībā, kamēr būtiski sarukusi vēlme iesaistīties transporta biznesā.

Runājot par būtiskākajiem šķēršļiem biznesa uzsākšanai, aptaujātie minēja nepietiekamu starta kapitālu, nepiemērotu ekonomisko situāciju, dzīvotspējīgu biznesa ideju trūkumu, sarežģītu uzņēmuma reģistrācijas procesu, kā arī zināšanu trūkumu.

Salīdzinot ar iepriekšējos gados veiktām aptaujām, iedzīvotāji šogad bijuši daudz bažīgāki par ekonomisko situāciju, kā arī negatīvāk vērtē uzņēmuma reģistrācijas procesu. No otras puses uzlabojies aptaujāto vērtējums par savām personīgajām spējām — zināšanām, drosmi un motivāciju.

Runājot par to, kas kavē iedzīvotājus no papildu ienākumu gūšanas, 29,8% norādīja uz laika trūkumu, 29,4% — uz birokrātijas šķēršļiem, bet 28,8% — uz nepārliecinātību par savām zināšanām un prasmēm. Tāpat cilvēkus kavē līdzekļu trūkums, bailes kļūdīties un iespēja zaudēt savu pamatdarbu.

Pētījums veikts šā gada oktobrī sadarbībā ar "Snapshots", aptaujājot 716 iedzīvotājus Rīgā, citās Latvijas pilsētās un lauku teritorijās.

Ziņu lente
0