Viltošana un pirātisms aplaupa Latviju

© Samone GrantAutortiesības un pirātisms
Autortiesības un pirātisms - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
Yandex newsTelegram
Pārdošanas apjomu krišanās rādītāji viltojumu un pirātisma rezultātā Latvijā pārsnieguši vidējos ES rādītājus.

RĪGA, 6. decembris — Sputnik. Ar viltojumiem atsevišķās nozarēs Latvija katru gadu zaudē 140 miljonus eiro, kas ir 15,7% no pārdošanas apjoma, secināts Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) pētījumos, kas veikti ar Eiropas Intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu novērošanas centra palīdzību, vēsta aģentūra LETA.

Pēc biroja pārstāvju domām, rezultātā zaudētas vairāk nekā 2500 darbavietas. Viltojumu rezultātā netieši zaudētie pārdošanas apjomi un darbavietu skaits Latvijā pārsniedz vidējo rādītāju ES — valsts ierindojusies 3.vietā zaudēto pārdošanas apjomu ziņā un 6.vietā — zaudēto darbavietu skaita ziņā.

Uzraksts uz cigarešu paciņas Smēķēšana nogalina - Sputnik Latvija
Latvija – kontrabandas cigarešu zeme

Latvija ieņem otro vietu ar lielākajiem netieši zaudētajiem pārdošanas apjomiem apģērbu, apavu un sporta preču nozarē — attiecīgi ar 22% un 16% zaudēto pārdošanas apjomu.

Raugoties uz situāciju kopumā, secināts, ka ES tirgū esošo viltojumu dēļ deviņās nozarēs tiek zaudēti 7,4% pārdošanas apjoma. Ietekmētas tādas darbības jomas, kā apģērbu, rotaļlietu, sporta preču, juvelierizstrādājumu, rokassomu un mūzikas ierakstu nozares. Tiek lēsts, ka viltojumu un pirātisma rezultātā valstīm ir radīti ienākumu zaudējumi 14,3 miljardu eiro apmērā.

Ņemot vērā viltojumu rezonējošo ietekmi uz citām nozarēm, Eiropas ekonomikā tiek zaudēti vēl 290 000 darbavietu.

EUIPO veica pētījumus laikā no 2015. gada martam līdz 2016. gada septembrim, lai iegūtu pilnīgāku pārskatu attiecībā uz viltojumu un pirātisma ekonomiskajām izmaksām ES.

Ziņu lente
0