Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers Renci

© Sputnik / Sergey GuneevItālijas premjerministrs Mateo Renci. Foto no arhīva
Itālijas premjerministrs Mateo Renci. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Mateo Renci turējis vārdu un atkāpies no amata, kad kļuva zināms, ka konstitucionālā reforma nav ieguvusi Itālijas vēlētāju atbalstu.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Itālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības rosinātās konstitucionālās reformas, vēsta aģentūra LETA.

"Manas valdības pieredze šeit beidzas," — viņš atzina preses konferencē, norādot, ka "Nē" nometne guvusi "ārkārtīgi skaidru" uzvaru.

Флаг Италии - Sputnik Latvija
Itālija ietekmē atteikšanos no jaunām sankcijām pret Krieviju

"Kad jūs zaudējat, jūs nevarat izlikties, ka nekas nav noticis," viņš piebilda.

Kā ziņots, vairākas nobalsojušo aptaujas liecina, ka referendumā noraidītas Renci rosinātās konstitucionālās reformas.

"EMG Acqua" prognozes liecina, ka "Nē" nometne saņēmusi pat 60% lielu atbalstu.

Informācija no vēlēšanu iecirkņiem liecina, ka referendumā piedalījušies apmēram 70% balsstiesīgo itāļu.

Renci zaudējuma gadījumā solīja atkāpties, un tas kalpojis par iemeslu neapmierinātajiem vēlētājiem referendumu izmantot kā instrumentu valdības sodīšanai.

Renci ierosinātās konstitucionālās reformas paredzēja ierobežot parlamenta augšpalātas Senāta, kā arī reģionālo valdību pilnvaras, stiprinot centrālo valdību. Renci apgalvoja, ka viņa piedāvātie konstitūcijas grozījumi veicināšot politisko stabilitāti, norādot, ka kopš 1948. gada, kad spēkā stājās pašreizējais pamatlikums, Itālijā nomainījušies 60 kabineti.

Galēji labējās Ziemeļu līgas līderis Mateo Salvīni norādījis, ka Renci ierosinātās reformas atbalsta "baņķieri, Vācijas valdība un Briseles birokrātu banda".

Par spīti zaudējumam, Rence nosauca balsojumu par "lieliem demokrātijas svētkiem", un uzsvēra, ka ir laimīgs un lepns par Itāliju. Uzrunājot savus atbalstītājus, Renci norādīja, ka rezultātā zaudējis tikai viņš, nevis viņi, taču vienlaikus atzīmējot, ka, kurš "cīnās par ideju", nezaudē.

"Man nav izdevies uzvarēt, taču es darīju visu, ko varēju šajā periodā. Un es uzņemos visu atbildību par neveiksmi," — viņš piebilda.

Ziņu lente
0