Cīrule plāno padarīt VID par uzņēmēju sadarbības partneri

Ēnas ekonomikas apkarošana ir iespējama tikai sadarbojoties valsts un uzņēmēju organizācijām, turklāt katrai nozarei ir vajadzīga sava pieeja, uzskata jaunieceltā VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

RĪGA, 12. novembris — Sputnik. Valsts ieņēmumu dienestam jāpārtop par godīgo uzņēmēju sadarbības partneri uzņēmējdarbībā, kā arī, stiprinot VID analītisko darbu, kopīgi ar nozaru asociācijām jācīnās ar ēnu ekonomiku, intervijā aģentūrai LETA sacīja Ilze Cīrule.

"Cīņa ar ēnu ekonomiku nav tikai VID uzdevums, tas ir valdības kopējais uzdevums. Ir prieks, ka valdība izstrādājusi un apstiprinājusi tuvākā laika plānu cīņai ar ēnu ekonomiku un tajā tiks iesaistītas visas citas valsts pārvaldes iestādes, nozaru asociācijas, lai sakārtotu riska nozares. Tikai sadarbojoties valsts iestādēm un uzņēmēju organizācijām, varam sasniegt ēnu ekonomikas apkarošanas plāna mērķus," sacīja Cīrule.

Tāpat Cīrule uzskata, ka jāturpina jau sāktā VID un nozaru asociāciju aktīvā sadarbība. Katrai nozarei ir vajadzīga sava pieeja un īpašie noteikumi, par kuriem ir jāvienojas.

Latvijas Valsts ieņēmumu dienesta ēka. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Ilze Cīrule sniegusi komentārus par reformām VID

"Ja runājam par būvniecību vai transporta jomā par taksometru pakalpojumiem, starp šīm nozarēm ir būtiska atšķirība, un ar katru jāstrādā atsevišķi," piemērus minēja Cīrule.

Cīrule norādīja, ka VID sadarbība ar uzņēmējiem notiks, kā regulārās tikšanās ar nozaru asociācijām, pārrunājot problēmas, kopīgo redzējumu un vājās vietas.

"Jāņem vērā, ka valdība šī gada augustā parakstīja vienošanos ar lielākajām uzņēmēju organizācijām, kurā ir definētas būtiskākās lietas par reformām valsts pārvaldē. Šajā dokumentā ir pausta arī apņemšanās vismaz reizi trīs mēnešos tikties ar ieinteresētajām pusēm un apspriest VID stratēģiju un veicamās darbības. Jāizveido efektīvs komunikācijas tīkls un darbības modelis sadarbībai ar uzņēmējiem," skaidroja Cīrule.

VID ģenerāldirektore uzsvēra, ka viņas mērķis ir no pārbaudošās un sodošās iestādes pārvērt VID par sadarbības partneri uzņēmējdarbībā, vienlaikus aktīvāk kontrolējot negodprātīgos uzņēmējus. Šis ir iespējams, attīstot analītisko darbu.

"VID, strādājot ar savām datubāzēm un vēl apkopojot informāciju no kredītiestādēm, jāspēj izsecināt, kurš uzņēmējs ir labprātīgs un godīgs nodokļu maksātājs un kurš ir riska grupā. Kad analītika ļaus sašķirot uzņēmējus šādās kategorijās, tad godīgajiem uzņēmējiem VID būs kā konsultatīva iestāde, īpaši jaunajiem uzņēmējiem, kuriem vairāk vajadzīgs padoms, nevis sods pirmajā pareizi neizprastajā situācijā. Savukārt riska zonā esošie uzņēmēji un privātpersonas tiks aktīvi kontrolēti," skaidroja Cīrule.

Valdība 8. novembrī Ilzi Cīruli apstiprināja VID ģenerāldirektora amatā. Viņa amata pienākumus sāks pildīt no 14. novembra.

Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала