RĪGA, 15. jūnijs — Sputnik. Greiems Filipss pats pavēstīja visai pasaulei, ka viņš no jauna ieradies Latvijā, lai gan pēc aizturēšanas 16. martā tika izraidīts no valsts. Viņam aizliegts trīs gadus apmeklēt Latviju.
"Latvija atrodas ES, un robežu kontroles nav! Es vienkārši atgriezos! Reportāžas tēma "Vai Latvijā ir vārda brīvība?" — viņš publicēja savā lappusē Twitter.
Латвия находится в ЕС, нет пограничного контроля! Я просто вернулся! Тема репортажа 'есть свобода слова в Латвии?' pic.twitter.com/XZNsleqYPF
— Graham W Phillips (@GrahamWP_UK) 14 июня 2016 г.
Jāpiebilst, ka žurnālists atvainojās Latvijas tautai par skandālu pie Brīvības pieminekļa, ko viņš sacēla Latvijas SS leģiona piekritēju gājiena laikā, un pieminēja, ka neuzskata par fašistiem visus Latvijas iedzīvotājus, ko, iespējams, dusmās teicis aizturēšanas brīdī. Taču žurnālists nepalaida garām iespēju pateikt arī kādu stiprāku vārdu par Latvijas valdību.
Greiems Filipss visvairāk pārdzīvoja nevis par deportāciju, bet gan par to, ka nav varējis palikt Latvijā līdz Uzvaras dienai un sagatavot reportāžu pie Pieminekļa Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem.
Šoreiz viņš, uzturoties Latvijā, vāca materiālus reportāžai par vārda brīvību un paziņoja, ka tā izdevusies lieliska. Viņš pastāstīja, ka vēlas tādu pašu reportāžu sagatavot arī par referendumu Lielbritānijā, kurā britiem būs jāizsaka savas domas par valsts tālāko palikšanu Eiropas Savienībā.
Ладно, пора. Репотраж получиль супер!!
— Graham W Phillips (@GrahamWP_UK) 14 июня 2016 г.
Правительство Латвии — вы клоуны!
Ok, time to make a move, reportage soon! pic.twitter.com/d3VpM7Co3R
Latvijas valdība pagaidām nereaģē uz Greiema Filipsa izlēcienu. Pēc viņa aizturēšanas pie Brīvības pieminekļa 16. martā lēmumu par Lielbritānijas pilsoņa iekļaušanu "melnajā sarakstā" pieņēma pats iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Pēc tam žurnālists tika deportēts. Jau tolaik viņš ministra lēmumu neuztvēra nopietni un tagad to pierādīja, no jauna ierodoties Latvijā.