Francijas deputāti vēlas atcelt pret Krieviju vērstās sankcijas

© Sputnik / Галина Азуле / Pāriet pie mediju bankasFrancijas valsts karogs. Foto no arhīva
Francijas valsts karogs. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Nacionālā sapulce ierosinājusi Ministru kabinetam atzīt sankciju neefektivitāti un uzsākt pārrunas ar Maskavu, tostarp arī pārtikas produktu embargo atcelšanas jautājumā.

RĪGA, 29. aprīlis — Sputnik. Francijas parlamenta apakšnamā – Nacionālajā sapulcē ar balsu vairākumu pieņemta rezolūcija, kas aicina valdību iebilst pret sankciju pagarināšanu.

"Tas ir vēsturisks balsojums. Pirmo reizi valsts ir izteikusi piekrišanu sankciju atcelšanai," – pavēstīja iniciatīvas autors, asociācijas "Francijas un Krievijas dialogs" līdzpriekšsēdētājs, Starptautisko lietu komitejas loceklis Tjerī Mariani.

No parlamenta apakšnama 98 deputātiem, kas piedalījās balsojumā, "par" izteicās 55 deputāti. Dokumentu atbalstīja ari lielākās opozīcijas partijas "Republikāņi" deputāti. Pret rezolūcijas pieņemšanu iebilda sociālisti un ekologi.

Neskatoties uz to, ka rezolūcijai ir ieteikuma raksturs un tā nav saistoša, dokumenta autori lūdz Parīzi atzīt sankciju neefektivitāti un ņemt vērā to, ka tās apdraud Francijas intereses.

Глава МИД Латвии Э.Ринкевичс - Sputnik Latvija
Rinkēvičs: sankcijas pret Krieviju ir jāpagarina

Mariani un viņa piekritēji aicina atteikties no personīgo sankciju pagarināšanas, kas vērstas pret Krievijas parlamenta locekļiem, jo šis pasākums apgrūtina divpusējo sakaru attīstību un dialogu. Pie tam deputāti pieprasa uzsākt pārrunas ar Maskavu par lauksaimniecības produkcijas embargo atcelšanu.

Pret Krieviju vērsto sankciju pagarināšanas jautājums tiks apspriests Eiropas Savienības samitā jūnijā.

Paradums aizliegt

Eiropas Savienība pieņēma individuālās sankcijas 2014. gada 17. martā, pēc referenduma par Krimas atkalpievienošanos Krievijai. Kopš tā laika ierobežojumi tika vairākkārt pagarināti.

Martā sankcijas tika pagarinātas līdz 2016. gada 15. septembrim. Pašreizējās individuālās sankcijas ietver aktīvu iesaldēšanu un liegumu iebraukt ES teritorijā 149 personām un 37 juridiskām personām. To starpā ir krievu uzņēmēji un amatpersonas, kā arī pašpasludināto Doņeckas un Luganskas Tautas Republiku zemessardzes un valdības pārstāvji.

ES pret Krieviju vērsa arī sektorālus ierobežojošos pasākumus – tā saucamās ekonomiskās sankcijas, kas saglabāsies līdz 2016. gada 31. jūlijam. Sankcijām pakļauta arī Krima – šo pasākumu termiņš izbeidzas 2016. gada 23. jūnijā.

Atbildot uz šiem pasākumiem, Maskava ierobežoja pārtikas produktu importu no valstīm, kas ieviesušas minētās sankcijas. 2015. gada jūnijā Krievija pieņēma lēmumu saglabāt pārtikas produktu embargo līdz 2016. gada 5. augustam.

Ziņu lente
0