RĪGA, 16. aprīlis — Sputnik, Jeļena Kirillova. Slazdā iekļuvušos ezīšus 14. aprīlī ievēroja vai, pareizāk sakot, izdzirdēja nejauša garāmgājēja. Dīvainās skaņas lika pievērst uzmanību vecajai, pamestajai akai bijušā universālveikala teritorijā. Akas dibenā viņa ieraudzīja dzīvniekus, kuri paši saviem spēkiem nespēja no tas izkļūt.
Par notikušo tika informēti pašvaldības policijas darbinieki. Kārtības sargi ieradās notikuma vietā un sekmīgi izvilka ežus no akas. Dzīvnieki izskatījās veselīgi, tāpēc visi tika palaisti brīvībā.
Skrundas novada pašvaldības policijas darbinieki aicināja īpašniekus pārbaudīt savus zemes gabalus un savest kārtībā īpašumus.
Turieties tālāk no ežiem
Biologi brīdina, ka eži ir jauki, tomēr bīstami dzīvnieciņi. Viņi spēj pārvietoties ar ātrumu 3 m/sek. un vienatnē dodas nakts medībās. Ezis var kļūt par īstu biedu no ligzdas izkritušiem putnēniem un pat jaundzimušiem kaķēniem. Dzīvnieka kodiens ir sāpīgs un var kļūt bīstams, jo eži pārnēsā tādas slimības kā trakumsērgu, dzelteno drudzi un salmonelozi.
Ežu galvenie ienaidnieki ir suņi un automobilisti. Ežus medī arī lapsas, taču suņu skaits ir daudz lielāks. Leģendas par to, ka ezītis savelkas kamolā tik stipri, ka "atvērsies" tikai pēc tam, kad to iemetīs ūdenī, itin vienkārši apgāž klaiņojošie un pat mājas suņi, kuri ar zobiem un ķepām viegli tiek klāt ezim pat zem adatām.
Biologi tomēr iesaka suņu īpašniekiem neļaut dzīvniekiem medīt ežus, jo dzīvnieks pārnēsā parazītus – ērces, blusas un cērmes. Tiek uzskatīts, ka eži var pārnēsāt trakumsērgu, tāpēc nav ieteicams tos glaudīt un ņemt rokas.
Visbiežāk eži iet bojā zem automašīnu riteņiem, cenšoties šķērsot ceļu un nokļūt citā teritorijā.
Ezis dod priekšroku lieliem mežu masīviem vismaz 3-4 hektāru platībā. Viņam patīk brikšņa ar izgāztiem celmiem un sapuvušiem kokiem, kur atrodams viņa galvenais iztikas avots – kukaiņi un kāpuri.