01:53 10 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (270)
35

Gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvdarbi var atsākties ne ātrāk kā maija beigās, kad tiks ļauts turpināt projekta īstenošanu saskaņā ar pašreizējo nolikumu.

RĪGA, 5. maijs – Sputnik. Vācu ekologu "Nabu" tiesā iesniegtā prasība aptur Vācijas Federālās jūras un hidrogrāfijas aģentūras (BHS) iepriekš izsniegto atļauju gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvdarbiem, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Runa ir par BSH atļauju no 2021. gada 14. janvāra, kad tika apstiprināta cauruļvada izbūve no septembra beigām līdz maija beigām 16,5 kilometru iecirknī Vācijas ekonomiskajā zonā Baltijas jūrā.

"No maija beigām tiks atļauts turpināt "Ziemeļu straumes 2" būvdarbus saskaņā ar pašreizējo nolikumu ar atļauju. 2018. gada martā "Nord Stream 2" saņēma pastāvīgu atļauju cauruļvada izbūvei no maija beigām līdz septembra beigām," informēja BSH preses dienests.

Iepriekš Vācijas valdība pauda viedokli, ka iespējamais risks apkārtējai videi "Ziemeļu straumes 2" būvdarbu gadījumā tiks minimizēti, pie tam priekšplānā iziet gāzesvada ekonomiskā nepieciešamība Vācijas iedzīvotājiem.

Kas nepatīk vācu ekologiem?

Ekoloģiskā organizācija "Nabu" iesniegusi prasību, kas skar cauruļvada nepabeigto iecirkni Vācijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā. Aktīvisti apgalvo, ka projekts "iznīcina dzīves vidi jūras dibenā platībā, kas pārsniedz 16 futbola laukumus". Pēc viņu domām, negatīvās ietekmes kopējā zona ir desmitkārt lielāka.

Runa ir par 16,5 km garu gāzesvada iecirkni Vācijas ekonomiskajā zonā. Iepriekš BSH jau noraidīja ekologu protestu no NABU, ko viņi iesniedza kopā ar dabas aizsardzības organizāciju "Deutsche Umwelthilfe". Kad visas nianses bija izpētītas, eksperti paziņoja, ka nav saskatījuši nekādus draudus jūras iemītniekiem.

Tiesvedības sākuma datums vācu ekologu prasības lietā vēl nav noteikts, un tuvākajā laikā to nenozīmēs, sarunā ar RIA Novosti pastāstīja Hamburgas tiesā, kas izskatīs šo prasību.

Kam patiesībā ir bīstama atteikšanās no "Ziemeļu straumes 2"

Aizvadītajā nedēļā Eiropas Parlaments pieņēma rezolūciju, kurā aicināja apturēt "Ziemeļu straumes 2" būvdarbus.

Par to, kam patiesībā nodarīs kaitējumu gāzesvada "Ziemeļu straume 2" būvdarbu apturēšana saskaņā ar EP rezolūciju, pastāstīja Krievijas Valsts domes deputāts Ruslans Bālbeks. Sarunā ar RT viņš atzīmēja, ka rezultātā visvairāk cietīs Eiropas Savienības valstu vienkāršie iedzīvotāji. Cits jautājums – kā izturēsies Eiropas politiķi, jo vēlētāji ar neizpratni seko notikumiem un nesaprot, kāpēc viņiem "vajadzētu no savas kabatas apmaksāt kaut kādu cilvēku politiskās spēles," uzskata Krievijas deputāts.

Atgādināsim, ka Eiropas Parlaments aicināja ES valstis mazināt atkarību no Krievijas enerģētiskajiem resursiem. Un vispirms – apturēt projekta "Ziemeļu straume 2" realizāciju. Tiesa, rezolūcijai ir vienīgi deklaratīvs raksturs.

Temats:
Ziemeļu straume 2 (270)

Pēc temata

Ekonomists: "Ziemeļu straumes 2" konflikta atrisināšana Eiropas Savienībai būs liktenīga
Vēlas aizliegt "Ziemeļu straumi 2". Kā atbildēs Krievija un Vācija
Ļeonkovs par Rietumu provokācijām: "Ziemeļu straume 2", Donbass, NATO mācības
Atlikuši 120 km: "Akademik Cherskiy" izbūvē "Ziemeļu straumi 2" Dānijas ūdeņos
Tagi:
ekoloģija, Vācija, Ziemeļu straume 2

Galvenie temati