21:46 09 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Pasaulē
Saņemt īso saiti
75

The National Interest publicētā materiāla autors atzīmēja, ka attiecību saasināšanās gadījumā ASV būs spiestas karot divās frontēs – gan ar Krieviju, gan Ķīnu.

RĪGA, 4. maijs — Sputnik. ASV prezidenta Džo Baidena nedraudzīgi izteikumi pret Krieviju mudina Maskavu un Pekinu nonākt pie piespiedu savienības, un konfrontācija ar to novedīs Vašingtonu pie katastrofas, raksta The National Interest.

Iepriekš, uzstājoties Kongresā, ASV prezidents paziņoja, ka ASV netiecas pēc eskalācijas ar Krieviju, taču piedraudēja Maskavai ar "sekām" konflikta gadījumā. Vienlaikus viņš apgalvoja, ka abas valstis var sadarboties kopīgu interešu jomā, pastāstīja RIA Novosti.

Materiāla autors uzsvēra, ka ar tamlīdzīgiem izteikumiem Baidens izdarījis "pēdējo brīdinājumu" Putinam. Atzīmēts, ka attiecību saasināšanās gadījumā ASV būs spiestas karot divās frontēs – gan ar Krieviju, gan Ķīnu.

"Tā kā Baidena administrācija gatavojas vērtību konfrontācijas politikai ar Maskavu un Pekinu, Vašingtonai ir jāpatur prātā ģeopolitiskie riski ASV-Ķīnas-Krievijas stratēģiskā trijstūra pamatā," raksta žurnālists.

Iepriekš ASV prezidents Džo Baidens ierosināja Krievijas valsts vadītājam Vladimiram Putinam personīgu tikšanos kādā trešajā valstī, lai apspriestu jautājumus, kas sakrājušies divpusējās attiecībās. Vēlāk valsts sekretārs Entonijs Blinkens precizēja, ka runa ir par tuvākajām nedēļām.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs informēja, ka Maskava šo ideju uzņēmusi ļoti atzinīgi un izvērtē to. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs atzīmēja, ka vienošanās par tikšanās dienu pagaidām nav panākta, tomēr runa ir par vasaras mēnešiem. Viņš uzsvēra, ka samita ideja prasa dziļu analīzi: Vašingtonas izteikumi par tikšanos katru reizi iet roku rokā ar vārdiem par sankcijām.

Pēc temata

Kāpēc ASV cieš sakāves visos karos
Stratēģiskais konkurents – tas, kuram viss izdodas. Bet tev – ne
Kremlī pastāstīja par Putina un Baidena tālruņa sarunu
Peskovs: Putins neļaus ASV runāt ar Krieviju no spēka pozīcijas
Tagi:
Džo Baidens, agresija, Krievija, Ķīna, ASV

Galvenie temati