22:28 09 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Pasaulē
Saņemt īso saiti
53

Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve norādīja, ka ASV valdības centieni aprakstīt globālo pretraķešu sistēmu kā aizsardzības projektu ir vienīgi "dūmu aizsegs".

RĪGA, 4. maijs — Sputnik. ASV militārajā jomā izdara likmi uz Krievijas kodolsavaldīšanas potenciāla devalvāciju, sarunā ar aģentūru RIA Novosti konstatēja ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

"Šajā pašā kategorijā ir arī amerikāņu militāro kosmisko iespēju attīstība un konvencionālo "ātra precīza trieciena" līdzekļu radīšana," piezīmēja Zaharova.

Viņa atgādināja, ka 2002. gadā ASV vienpusējā kārtībā izstājās no līguma par PRA un kopš tā laika Vašingtona visā pasaulē sākusi izvērst globālās PRA sistēmu, ko veido mobilie un stacionārie pretraķešu līdzekļi.

"Sauszemes pretraķešu kompleksi ar izdomātiem ieganstiem tiek izvietoti Krievijas robežu tiešā tuvumā. Aktīvi attīstās jūras līdzekļi, kas regulāri parādās netālu no Krievijas krastiem," piezīmēja ĀM oficiālā pārstāve.

Viņa uzsvēra, ka ASV valdības centieni aprakstīt globālo pretraķešu sistēmu kā aizsardzības projektu ir vienīgi "dūmu aizsegs". Zaharova ir pārliecināta, ka Vašingtona vēlas iegūt priekšrocības, pateicoties iespējai izdarīt kodoluzbrukumu pirmajiem.

Iepriekš aģentūra Bloomberg informēja, ka Pentagons plāno piešķirt gandrīz 18 miljardus dolāru Ziemeļkorejas vai Irānas raķešu pārtvērēju izstrādei, ražošanai un apkapošanai – tas būs pirmais lielais valsts iepirkums aizsardzības jomā Džo Baidena prezidentūras laikā.

Baltais nams plāno radīt 31 pārtvērēju, tostarp desmit paredzēti izmēģinājumiem. Tos plānots dislocēt bāzēs Aļaskā. Katrs no tiem izmaksās apmēram 498 miljonus dolāru.

Pēc temata

"Tas visu sagraus": kā Pentagons plāno "savaldīt" Krieviju
"Atklāti draudi Krievijai": ko Pentagons steigšus būvē Aļaskā
"Cirkon" virs Barenca jūras salicis punktus uz "i"
Kāpēc Krievijas "Sarmat" vajadzētu lidot pāri abiem planētas poliem
Tagi:
Zaharova, PGA, Krievija, ASV

Galvenie temati