03:41 16 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Pasaulē
Saņemt īso saiti
93

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko iepriekš konstatēja, ka par valsts apvērsuma mēģinājumu aizturētie, iespējams, saistīti ar amerikāņu specdienestiem.

RĪGA, 3. maijs – Sputnik. ASV prezidenta Džo Baidena padomnieks Maikls Kārpenters ir saistīts ar militārā apvērsuma Balkrievijā un uzbrukuma valsts prezidentam Aleksandram Lukašenko organizāciju, informēja telekanāls "ONT".

"Tas viss patiešām ir nopietni, un Savienotās Valstis ir iejauktas. Valsts departaments reaģēja, tiesa, ieturēti... Tad pateiksim priekšā, kur Vašingtonai meklēt patiesību – pašā Vašingtonā, pie Baidena padomnieka Maikla Kārpentera, viņš pastāstīs, ja gribēs," teikts telekanāla sižetā, ko citēja radio Sputnik.

"ONT" apsolīja sniegt detalizētu informāciju par izjaukto uzbrukumu Lukašenko un ar to saistītajiem pasākumiem tuvākajā laikā.

17. aprīlī Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko pastāstīja, ka aizturēta cilvēku grupa, kas plānojusi viņa paša un viņa bērnu slepkavibu. Viņš konstatēja, ka par valsts apvērsuma mēģinājumu aizturētie, iespējams, saistīti ar amerikāņu specdienestiem, kuri cita starpā nosprauduši izpildītājiem uzdevumu: destabilizēt situāciju republikā un ar varu sagrābt varu.

Vēlāk Baltkrievijas VDK pastāstīja, ka izmeklēšanas ietvaros apsūdzības par sazvērestību un darbībām ar mērķi sagrābt varu valstī, izvirzītas četrām personām, tostarp – arī juristam Jurijam Zenkovičam, kurš saņēmis ASV pilsonību.

ASV Valsts departaments iepriekš noraidīja pieņēmumus par amerikāņu iespējamo saikni ar izjaukto militāra apvērsuma mēģinājumu Baltkrievijā.

Iepriekš vēstīts, ka par uzbrukuma organizāciju Lukašenko aizdomās turamās personas atzinušas savu vainu.

Pēc temata

"Likvidēt galveno": kā plānoja sarīkot asiņainu apvērsumu Baltkrievijā
Krievijas ĀM pastāstīja par Rietumu lomu Baltkrievijā plānotajā valsts apvērsumā
Mājieni par Donbasu un Lukašenko aizstāvība: eksperti par Putina vēstījumu
Ja "prezidents nošauts": Lukašenko pastāstīja par varas pārejas plānu Baltkrievijā
Tagi:
Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievija, ASV

Galvenie temati