14:32 15 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (271)
69

Tas, kā noslēgsies ES un ASV konflikts, kas izcelies "Ziemeļu straumes 2" dēļ, kļūs par vēsturisku brīdi, no projekta likteņa lielā mērā ir atkarīga Eiropas ekonomikas konkurētspēja, paziņojis ekonomists Vladislavs Giņko.

RĪGA, 1. maijs - Sputnik. Vācu politologs Aleksandrs Rārs nosauca par absurda teātri Eiropas Parlamenta rezolūciju ar aicinājumu ES valstīm samazināt atkarību no Krievijas energoresursiem, kā arī apturēt gāzes vada "Ziemeļu straume 2" būvniecību. Rārs paziņoja par asu ekonomisko krīzi Eiropā, no kuras tā var iziet tikai sadarboties ar Krieviju.

Komentējot eiropieša izteikumu par "Ziemeļu straumi 2" un situāciju kopumā, ekonomists, Krievijas Prezidenta Krievijas Tautsaimniecības un valsts dienesta akadēmijas pasniedzējs Vladislavs Ginko atzīmēja, ka ES labi saprot, ka "Ziemeļu straume 2" — tā ir izvēle: vai nu viņi aizstāv šo projektu no ASV uzbrukumiem, vai nu Eiropas ekonomika katru gadu zaudēs konkurētspēju un desmitiem miljardu dolāru.

"Ekonomikai ir nepieciešami (energoresursi un gāzes vada būvniecības realizācija – red. piez.), tas ir pamats, un, ja viņiem nav šīs "Ziemeļu straumes 2", tieši tā viņi to uztver, proti, tā ir Eiropas ekonomikas nākotnes izvēle. Patlaban viņiem tas ir principiāls lēmums, es pat teiktu, vēsturiskais lēmums konfliktā starp Briseli un Vašingtonu," teica Giņko.

Гинько: разрешение конфликта по "Северному потоку-2" между ЕС и США станет судьбоносным
Temats:
Ziemeļu straume 2 (271)

Pēc temata

Laidiet pie stūres: ES līderi grib tikt vispasaules valdībā
Krievija un ASV sadala Eiropas tirgu: kas uzpilda gāzes krātuves
Divas paketes un šitais. ASV sūta pret "Ziemeļu straumi 2" Amosu-iznīcinātāju
Kā ķīmiskie ieroči Baltijas dzīlēs kalpo politiskiem un ekonomiskiem mērķiem
Tagi:
Ziemeļu straume 2, Vācija, ASV, Eiropas Savienība, Eiropas Parlaments

Galvenie temati