21:50 09 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Pasaulē
Saņemt īso saiti
75

Svētdien elektrostacijas oficiālajā vietnē parādījās provokatīvs paziņojums, kurā teikts – to publicējuši "ieinteresēti" AES darbinieki.

RĪGA, 25. aprīlis — Sputnik. Baltkrievijas AES vietne izrādījusies uzlauzta. Patlaban speciālisti cenšas noskaidrot, kas iesaistīts uzbrukumā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Baltkrievijas Enerģētikas ministrijas preses dienestu.

Svētdien elektrostacijas oficiālajā vietnē parādījās provokatīvs paziņojums, kurā teikts – to publicējuši "ieinteresēti" AES darbinieki.

Jurijs Svetovs
из личного архива Юрия Светова

"Paziņojumā iekļautā informacija ir melīga. Patlaban vietne tiek atjaunota, zināmu laiku tā nebūs pieejama," liecina informācija resora Telegram kanālā.

BelAES ir lielākais Krievijas un Baltkrievijas ekonomiskais projekts. Ģenerāluzņēmējs ir "Atomstroieksport" (Krievijas koncerna "Rosatom" struktūra). BelAES vajadzībām tika izraudzīts Krievijā izstrādāts stacijas projekts ar 3+ paaudzes reaktoru iekārtām VVER-1200, kas atbilst augstākajām starptautiskajām drošības prasībām.

Baltkrievijas atomenerģētikas uzraudzības iestāde "Gosatomnadzor" iepriekš vēstīja, ka jautājumu par BelAES pirmā energobloka ekspluatācijas licenci plānots izskatīt maijā, otrā energobloka ekspluatācijas sākums ieplānots 2022. gadā.

Pēc temata

Lietuvā sūdzas par "dezinformāciju" medijos "energoneatkarības" jomā
ES misija uzsākusi Baltkrievijas atomelektrostacijas pārbaudi
Galvenais – lai kaimiņa govs nosprāgtu: eksperts par Lietuvas skaudību par BelAES
Parūpējieties par produktu krājumiem: lietuviešus gatavo avārijai BelAES
Tagi:
hakeri, BelAES, Baltkrievija

Galvenie temati