12:39 18 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Pasaulē
Saņemt īso saiti
94

ASV bruņoto spēku Eiropā štāba pārstāvis atteicies detalizēti apspriest spēku cīņas gatavības līmeni, atsaucoties uz operatīvās drošības prasībām.

RĪGA, 3. aprīlis — Sputnik. ASV bruņoto spēku Eiropā komandieri (EUCOM) noteikuši maksimālu cīņas gatavības līmeni Krievijas bruņoto spēku pārvietošanās dēļ, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu Politico.

Rakstā atzīmēts, ka šī lēmuma pamatā ir vairāki notikumi. Runa ir par konflikta eskalāciju Ukrainas austrumos, Krievijas militārā spēka pieaugums gar robežu, kā arī triju Krievijas atomzemūdeņu manevriem Arktikā.

"Tā ir jauns spēka demonstrācija Arktikas reģiona. Amerikāņu bruņotajiem spēkiem vēl nāksies sasniegt tādu līmeni," teikts rakstā.

EUCOM pārstāve Vendija Snaidere atteicās detalizēti apspriest spēku cīņas gatavības līmeni, atsaucoties uz operatīvās drošības prasībām. Tomēr viņa atzīmēja, ka ASV bruņoto spēku Eiropā komandieri "ļoti uzmanīgi seko situācijai".

Krievija pēdējos gados fiksē Ziemeļatlantijas alianses bezprecedenta aktivitāti pie savām robežām. Iepriekš Melnajā jūrā notika mācības "Sea Shield 21" Rumānijas vadībā. Tajās piedalījās Bulgārijas, Grieķijas, Spānijas, Nīderlandes, Polijas, Rumānijas, ASV un Turcijas kuģi. NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs nosauca alianses klātbūtni reģionā par "nepārprotamu signālu" Maskavai. Arī Ukrainas bruņotie spēki organizēja mācības netālu no Krimas pussalas un izmantoja zalves uguns reaktīvās sistēmas "Smerch"

© Sputnik / Алексей Витвицкий

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu atzīmēja, ka NATO darbībām bieži vērojama atklāta Krievijai naidīga nostādne. Viņš uzsvēra, ka resors sper visus nepieciešamos soļus, lai neitralizētu alianses radītos draudus. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka nevienam nevajadzētu raizēties par Krievijas bruņoto spēku pārvietošanos valsts teritorijā.

Maskava veic nepieciešamos pasākumus, lai aizsargātu savas robežas, kuru perimetrā reģistrēta NATO aktivitāte.

Pēc temata

Kāpēc KDLO vajadzīgs tik liels skaits militāro mācību? Kādi ir galvenie izaicinājumi?
"Par mata tiesu": atklāti dati par gatavošanos kodoluzbrukumam
ASV armijas specoperācija "Defender Europe 2021" negarantē drošību Eiropai
Eiropa var uzelpot? ASV slepus izvedušas no ES 50 kodollādiņus
Tagi:
bruņotie spēki, Krievija, ASV, Eiropa

Galvenie temati