12:37 18 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Pasaulē
Saņemt īso saiti
49

Šogad Baltkrievijai atņemtas ne tikai tiesības organizēt Pasaules čempionātu hokejā, bet arī iespējas piedalīties starptautiskajā dziesmu konkursā "Eirovīzija".

RĪGA, 28. marts — Sputnik. Starptautiskā muzikālā konkursa "Eirovīzija" vietnē parādījusies informācija par to, ka Baltkrievijai liegta iespēja tajā piedalīties, vēsta RIA Novosti.

Baltkrieviju konkursā vajadzēja pārstāvēt grupai "Galasi ZMesta". Sākotnēji tā plānoja uzstāties ar dziesmu "Я научу тебя", taču organizatori saskatīja tajā politisku zemtekstu un nobloķēja konkursa YouTube kanālā.

Tad grupa pieteica jaunu dziesmu, bet Eirovīzijas organizatori atkal izlēma, ka kompozīcija pārkāpj konkursa nosaukumus, "kuri garantē, ka konkurss netiek izmantots jebkādās interesēs un diskreditēts".

Galu galā oficiālais iemesls, kura dēļ Baltkrievija ir atstādināta no konkursa, - dalībnieks var varējis savlaicīgi iesniegt kompozīciju.

​Valsts mediju holdinga "Belteleradiokompanija" vadītājs Ivans Eismonts uzskata, ka Eirovīzijas organizatoru lēmums ir politiski motivēts, jo, viņš atgādināja, organizatori nespēja nosaukt konkrētu iemeslu, kura dēļ baltkrievu grupas dziesma nav pieņemta.

Eismonts uzsvēra, ka Eiropas raidsavienība oficiāli informēja holdingu "Belteleradiokompanija" par savu lēmumu, taču no vēstules nav saprotams, kādas tieši pretenzijas izteiktas pret baltkrievu grupas jauno dziesmu.

Tātad, gluži kā situācijā ar Pasaules čempionātu hokejā, kam bija jānotiek Minskā, politisku motīvu dēļ nodoti Latvijai, arī tagad Eiropa nesaprotamu iemeslu dēļ soda baltkrievu tautu.

Atgādināsim, ka Eirovīzijas pirmais pusfināls, kas notiks Roterdamā, ieplānots 2021. gada 18. maijā. Tajā piedalīsies izpildītāji no Vācijas, Itālijas, Nīderlandes, Ziemeļmaķedonijas, Lietuvas, Zviedrijas, Slovēnijas, Austrālijas, Īrijas, Krievijas, Norvēģijas, Kipras, Horvātijas, Azerbaidžānas, Maltas, Izraēlas, Ukrainas, Rumānijas un Beļģijas.

Arī Baltkrievijai vajadzēja izpildīt dziesmu pirmajā pusfinālā.

Otrajā pusfinālā, 20. maijā, uz skatuves kāps mākslinieki no Francijas, Spānijas, Lielbritānijas, Austrijas, Moldovas, Polijas, Sanmarīno, Serbijas, Islandes, Čehijas, Grieķijas, Igaunijas, Dānijas, Bulgārijas, Šveices, Somijas, Armēnijas, Latvijas, Gruzijas, Portugāles un Albānijas.

Latviju konkursā pārstāvēs Samanta Tīna ar dziesmu "The Moon is Rising". Bukmeikeri to ierindojuši 24. vietā.

Pēc temata

Par ko pārvērtusies Eirovīzijai paredzētā Ahoy Arena Roterdamā
Kolektīvs "Little Big" nepārstāvēs Krieviju Eirovīzijā
Paklausieties Latvijas dziesmu Eirovīzijai 2021
Šo Latvija vedīs uz Eirovīziju? Latviešu publiciste sašutusi par Samantas Tīnas klipu
Tagi:
Eirovīzija, Baltkrievija

Galvenie temati