09:36 20 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2035
  • RUB91.7527
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (263)
39

Politiķis uzskata, ka gāzesvads "nav Eiropas interesēs", un aicina izmantot to kā "instrumentu ārpolitikā".

RĪGA, 10. marts — Sputnik. Eiropas Savienībai ir jāizmanto "Ziemeļu straume 2" kā instruments spiedienam pret Maskavu, uzskata Eiropas Parlamenta lielākās frakcijas "Eiropas tautas partija" priekšsēdētājs Manfrēds Vēbers, vēsta RIA Novosti

Intervijā izdevumam Spiegel politiķis paziņoja, ka gāzesvads "nav Eiropas interesēs", un aicināja Briseli izmantot to kā "instrumentu ārpolitikā", jo Berlīne neplāno apturēt projektu.

Pēc Vēbera domām, "Ziemeļu straume 2" ekonomiski stabilizē "Putina sistēmu, kas lielā mērā darbojas pret ES un tās dalībvalstīm".

"Ja Krievijas vadība neatgriezīsies pie partneriskas sadarbības, cauruļvads nevarēs darboties pilnā mērā," viņš uzsvēra un ierosināja saistīt gāzesvada ekspluatāciju ar Maskavas "tālāko uzvedību".

Vēbers aicināja ES izturēties pārliecinošāk ārpolitikā un atzīmēja, ka Eiropai vajadzētu "atteikties kno naivuma attiecībās ar Putinu un citiem ģeopolitiskajiem spēlētājiem".

Maskava jau vairākkārt ir uzsvērusi, ka "Ziemeļu straume 2" ir ekonomisks projekts, kas izdevīgs Eiropai. Vācijas kanclere Angela Merkele tāpat apstiprināja: Berlīnes viedoklis par projektu nemainās.

Temats:
Ziemeļu straume 2 (263)

Pēc temata

"Pielikts punkts". Kāpēc Berlīne atteikusies apspriest "Ziemeļu straumi 2" ar ASV
Sergejs Lavrovs par "Ziemeļu straumes 2" statusu: punkts, jautājums ir slēgts
PEESA jums, nevis gāzi. ASV draud Eiropai ar stāsta beigām
Karš par "Ziemeļu straumi 2" tuvojas beigām. Polija ir starp zaudētājiem?
Tagi:
Ziemeļu straume 2, Krievija, Vācija, Eiropas Parlaments

Galvenie temati