16:48 07 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.1938
  • RUB88.8807
Pasaulē
Saņemt īso saiti
184

Pēc publikācijas žurnālā The Lancet Krievija ieguvusi priekšrocību vakcīnu sacīkstēs, un valstis jau stājas rindā pēc Krievijas vakcīnas "Sputnik V", raksta Bloomberg.

RĪGA, 7. februāris - Sputnik. Pasaules pirmo vakcīnu "Sputnik V" tagad slavē arī amerikāņu izdevums Bloomberg, raksta RIA Novosti.

Valstis sāka stāties rindā, bet Krievija par spīti Rietumu skepsei kļuva par vakcīnu sacīkstes favorītu pēc publikācijas par iespaidīgiem preparāta rezultātiem ietekmīgā zinātniskajā izdevumā The Lancet.

Raksta autori norāda, ka milzīgā sociālekonomiskā kaitējuma dēļ, ko nodarījusi pandēmija, cīņa par tās apkarošanu un "vakcīnu sacīkstes" iegūst ģeopolitisku nozīmi.

Krievija ir viena no nedaudzajām valstīm, kur zinātnieki spējuši radīt patiesi kvalitatīvu preparātu, kas spēj apturēt pandēmiju.

Bloomberg nosauca "Sputnik V" par "iespējams, lielāku Krievijas zinātnisku izrāvienu kopš PSRS laikiem".

Atgādinām, ka 2. februārī autoritatīvais zinātniskais žurnāls The Lancet publicēja pret Covid-19 paredzētās vakcīnas "Sputnik V" klīnisko izmēģinājumu III fāzes rezultātus. Eksperti konstatēja, ka preparāts ir izcili efektīvs – līdz 91,6%. Vairāk nekā 98% brīvprātīgo vakcīnas grupā veidojās humorālā imūnsistēmas atbilde un 100% - imūnā atbilde šūnu līmenī.

Pēc publikācijas Eiropā sāka aktīvi runāt par Krievijas preparātu, ko pirms tam atklāti ignorēja, atsaucoties uz to, ka vakcīna ir jāreģistrē Eiropas Savienībā, kur, starp citu, savu vakcīnu visiem pietrūkst.

Taču pēc publikācijas pat Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis paziņoja, ka "rezultāti izskatās labi".

Tiesa, gudrāka par visiem izrādījās Ungārija, tur negaidīja, kamēr ES pārvarēs aizspriedumus un reģistrēs Krievijā ražoto vakcīnu, un pasūtījusi to patstāvīgi. Izrādās, ka tas nav pretrunā ar Eiropas likumiem.

Preparāts "Sputnik V" reģistrēts jau 21 valstī: Krievijā, Baltkrievijā, Argentīnā, Bolīvijā, Serbijā, Alžīrijā, Palestīnā, Venecuēlā, Paragvajā, Turkmēnijā, Ungārijā, AAE, Irānā, Gvinejā, Tunisijā, Armēnijā, Meksikā, Nikaragvā un Libānā un Mjanmā. Tāpat vakcīnas reģistrācijas procesu iniciēja Eiropas Zāļu aģentūra un Pasaules Veselības organizācija (PVO).

Pēc temata

Lancet publicējis "Sputnik V" pētījumu trešās fāzes rezultātus
Vācijā stāsta, ka vakcīna "Sputnik V" patiešām pārsteigusi Rietumus
Eiropas analītiķi nosauca divas ES kļūdas Covid-19 vakcīnas iegādē
Eiropa noticējusi "Sputnik V". Vācija gatavojas iekasēt dividendes
Tagi:
vakcīna, koronavīruss

Galvenie temati