10:16 15 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (860)
29

Pasaulē tiek novērota koronavīrusa izplatības tempu samazināšanās: vakcinēto skaits pārsniedz saslimušo skaitu.

RĪGA, 7. februāris - Sputnik. Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) datiem, Covid-19 izplatīšanas temps pasaulē palēninās, vēsta RIA Novosti.

PVO eksperte Marija van Kērkhovena paskaidroja, ka šādu efektu izdevies panākt galvenokārt vakcinācijas dēļ. Tāpat līdzēja valdības veiktie pasākumi kontaktu ierobežošanai.

Tomēr Kērkhovena aicināja valstis, kurām tagad izdodas palēnināt Covid-19 izplatību, turpināt ievērot epidemioloģiskos pasākumus.

PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss arī informēja, ka pret Covid-19 vakcinēto cilvēku skaits jau ir pārsniedzis inficēto personu skaitu. Taču PVO mulsina tas, ka vairāk nekā trīs ceturtdaļas no šīm vakcinācijām attiecās uz desmit valstīm, kur tiek akumulēti gandrīz 60% globālā IKP.

Gebreiesuss aicināja valstis, kurām jau izdevies vakcinēt veselības aprūpes darbiniekus un visievainojamāko sabiedrības daļu, dalīties ar vakcīnas pārpalikumiem ar citām valstīm.

Turklāt to, ka visīsākajā laikā izdevies vakcinēt lielu skaitu cilvēku, Gebreiesuss nosauca par "apbrīnojamu sasniegumu".

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (860)

Pēc temata

Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas
Ko varam gaidīt no "EpiVakKorona". Informācija par peptīdu vakcīnu Covid-19 profilaksei
Latvija var iesūdzēt tiesā Covid-19 vakcīnas ražotājus
Eiropas analītiķi nosauca divas ES kļūdas Covid-19 vakcīnas iegādē
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Pasaules Veselības organizācija

Galvenie temati