11:16 26 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2225
  • RUB90.3519
Pasaulē
Saņemt īso saiti
157

Mediķis konstatēja: mēs dzīvojam epidēmijas laikmetā, kas pārņēmusi visu planētu, skar miljoniem cilvēku un aiznes miljoniem dzīvību.

RĪGA, 17. janvāris — Sputnik. Ārsts un televīzijas raidījumu vadītājs Aleksandrs Mjasņikovs paziņoja, ka, pēc viņa domām, aptaukošanās epidēmija, kas pārņēmusi pasauli, ir daudz bīstamāka nekā koronavīrusa pandēmija, vēsta RIA Novosti.

"Mēs dzīvojam epidēmijas laikmetā, kas pārņēmusi visu planētu, kas uzbrūk miljoniem un miljoniem cilvēku un aiznes miljoniem un miljoniem dzīvību... Tā ir aptaukošanās epidēmija," Mjasņikovs teica telekanāla "Rossija 1" ēterā.

Viņš atgādināja, ka gandrīz 40% Zemes iedzīvotāju cieš no liekā svara problēmām, kas noved pie diabēta, infarktiem, insultiem un onkoloģiskajām slimībām.

"Interesanti, ka gada laikā līdz ar šo pusotru miljonu Covid-19 upuru, bada nāvē miruši desmit miljoni cilvēku, bet no aptaukošanās radītām problēmām – vairāk nekā 20 miljoni cilvēku. Tādi upuri nekādam kovidam ne sapņos nav rādījušies," atzīmēja ārsts.

Mjasņikovs piebilda, ka viens no svarīgākajiem faktoriem, kuru rezultātā pieaug svars, ir vecāku ieradumi. Piemēram, ja bērna māte grūtniecības laikā smēķē, vai vienam no vecākiem ir liekā svara problēmas, bērnam visu mūžu pastāvēs aptaukošanās risks. Vēl viens faktors, kas pavairo liekā svara risku bērnam, ir diabēts viena, no vecākiem.

Ārsts atklāja, ka, saskaņā ar jaunākajiem pētījumiem, par aptaukošanās iemeslu var kļūt arī vīrusa infekcija.

Pasaules Veselības organizācijas jaunākie dati liecina, ka koronavīrusa pandēmijas laikā pasaulē reģistrēti vairāk nekā 92 miljoni slimības gadījumu, gandrīz divi miljoni cilvēku miruši.

 

Pēc temata

Dietoloģe izvērtēja pētījumu par produktiem aptaukošanās apkarošanai
Smagās iekārtas: armijas cieš kareivju aptaukošanās rezultātā
Bērnu aptaukošanās Latvijā: katru dienu uz slimnīcu atved piecus bērnus
Skolēnu veselība ir labāka, taču izplatās aptaukošanās
Tagi:
pasaule, epidēmija, koronavīruss

Galvenie temati