09:32 16 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Pasaulē
Saņemt īso saiti
51

Pasaules Veselības organizācijas ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss uzskata, ka pasaulē pastāv pandēmiju cikliskums, tāpēc jau tagad ir jāpalielina investīcijas veselības aprūpes nozarē.

RĪGA, 28. decembris — Sputnik. Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss aicinājis palielināt investīcijas veselības aprūpes nozarē visā pasaulē, jo tuvākajā laikā gaidāms kārtējais pandēmiju cikls, stāsta dw.com.

Pēc viņa domām, pašreizējā koronavīrusa pandēmija nav pēdējā: vēsture liecina, ka epidēmijas ir cilvēces dzīves daļa. Veselības aprūpes nozares finansējuma pieaugums palīdzēs gatavoties nelaimēm, kā arī dos iespēju "mūsu bērniem un viņu bērniem mantot drošāku un stabilāku pasauli".

Gebreiesuss atzīmēja, ka brīdinājumi par pašreizējās pandēmijas tuvošanos izskanējuši vairākus gadus iepriekš, tomēr pasaule nav bijusi tai gatava.

"Mums ir jāgūst mācība no notikušā," konstatēja PVO vadītājs.

Atgādināsim, ka vakar Latvijā veikti 5054 Covid-19 testi, reģistrēti 511 jauni infekcijas gadījumi.

Apstiprinošo testu daļa sasniegusi 10,1%. Diennakts laikā valstī fiksēts rekordliels koronavīrusa mirušo pacientu skaits – 44 cilvēki. Jaunākais starp aizgājējiem piederēja pie 35-40 gadu vecuma grupas.

Daudzās Eiropas valstīs sākusies brīvprātīga iedzīvotāju vakcinācija. Latvijā tā sāksies šodien. Rīgas Austrumu slimnīca pastāstīja, kā noritēs vakcinācija un kas vakcīnu saņems pirmie.

Pēc temata

Koronavīruss vēl ilgi būs kopā ar mums: kas palīdzētu Latvijai pašreizējā situācijā
PVO aicina sagaidīt Ziemassvētkus un Jauno gadu maskās un uz ielas
"Nespēlēsim krievu ruleti": ārsts pastāstīja, ko nogādā slimnīcā smagā stāvoklī
Stradiņa slimnīcas mediķi ar šausmām gaida svētkus
Tagi:
koronavīruss, epidēmija, Pasaules Veselības organizācija

Galvenie temati