01:24 19 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2064
  • RUB89.5913
Pasaulē
Saņemt īso saiti
234

Die Welt uzskata, ka ASV pieļauj iespējamu raķešu triecienu Eiropai un nepārtraukti saglabā modrību, tomēr atzīst, ka bruņojuma ātruma dēļ pastāv risks "neizziņot trauksmi savlaicīgi".

RĪGA, 27. decembris - Sputnik. Vācu preses izdevums Die Welt nodēvējis hiperskaņas bruņojuma attīstības ēru par "murgu" Eiropas drošībai un stāsta par jaunu pavērsienu "draudu spirālē", vēsta RIA Novosti.

Raksta autori atgādināja par starpkontinentālo raķešu mācību startu no Krievijas zemūdenes Ohotskas jūrā – toreiz ASV Gaisa kara spēku bāzē Vācijā iedarbojās trauksmes signāls par īstu raķetes startu.

Pēc viņu domām, šis gadījums liecina, ka ASV pieļauj iespējamu raķešu triecienu Eiropai un nepārtraukti saglabā modrību, tomēr atzīst, ka bruņojuma ātruma dēļ pastāv risks "neizziņot trauksmi savlaicīgi".

"Līdz ar tā saucamā hiperskaņas bruņojuma parādīšanos agrākie apziņošanas un pretraķešu aizsardzības tīkli kļūs bezjēdzīgi, reaģēšanas laiks dramatiski samazinās," apgalvo raksta autori.

Berlīnes Ārpolitikas analītiskā centra eksperti uzskata, ka hiperskaņas bruņojums spēj izjaukt līdzsvaru starp kodollielvalstīm un kaitēt pārrunām par atbruņošanās jautājumiem.

Viņi apliecina, ka līdera vietas hiperskaņas bruņojuma jomā ieņem Krievija un Ķīna, bet ASV "pieliek visus spēkus", lai panāktu tās. Pie tam atzīmēts, ka Vladimiram Putinam nerūp ASV projekti, jo Krievijas rīcībā ir efektīvi pretdarbības līdzekļi – zenītraķešu sistēma S-500 un "kaut kāda modernizēta pārtvērējraķete".

Pēc temata

Atklāta informācija par ASV jauno hiperskaņas raķeti
"Krievija jau izmanto": ieroči, ko amerikāņi nespēj apgūt
Krievijas vēstnieks atbildēja uz ASV paziņojumiem par hiperskaņas raķetēm Eiropā
Kāpēc sistēma HIMARS apdraud Rumāniju un Baltijas valstis, nevis Krieviju
Tagi:
aizsardzība, drošība, Eiropa, ASV

Galvenie temati