04:05 15 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Pasaulē
Saņemt īso saiti
51

Amerikāņu hiperskaņas raķetes prototops izmēģinājumos pat nepacēlās gaisā. Runa nav par problēmām ar konstrukciju, - vainojamas muļķīgas kļūdas.

Informācijas avoti pačukstējuši portālam Air Force Magazine, ka amerikāņu Gaisa spēkiem izgāzušies hiperskaņas raķetes prototipa izmēģinājumi. Tiesa, datus neviens nav apstiprinājis oficiāli. Tomēr arī noliegti tie nav, konstatēja radio Sputnik autore Mila Žuravļova.

Zināms, ka Gaisa spēki un ASV Aizsardzības ministrijas Perspektīvo pētījumu projektu pārvalde izmēģinājumu gaitā pacēla gaisā telemetrijas lidmašīnu un atbrīvoja izmēģinājumu zonu. Tomēr raķete no B-52 borta netika palaista.

Jau septembrī Pentagons ziņoja, ka sekmīgi izmēģinājis divus koncepcijas Hypersonic Air-breathing Weapon Concept hiperskaņas spārnotās raķetes prototipus. Taču tagad kaut kas aizgājis greizi.

Vai tik pie vainas nav tas, ka amerikāņu Aizsardzības ministrija tik ļoti steidzas panākt Krieviju un Ķīnu, ka pieļauj muļķīgas kļūdas?

Viņi taču paši atzina, ka nopietni atpaliek no konkurentiem. Donalds Tramps pat apgalvoja, ka Maskava un Pekina nozagušās ASV raķešu ražošanas tehnoloģijas, kamēr valsti vadījis Baraks Obama. Un tagad Savienotās Valstis septiņjūdžu soļiem pūlas atgūt zaudēto.

Bruņojums ir smalka lieta, te steiga ir nevietā. Lai arī amerikāņi sasolīja "super-puper-raķeti" līdz 2022. gadam, var sanākt, ka tā pašā atbildīgākajā brīdī vienkārši nepacelsies gaisā. Vai – vēl ļaunāk – trāpīs ne tur, kur vajadzētu…

Pēc temata

Gada mācības: kā darbojas Krievijas Stratēģisko kodolspēku raķetes
Maketi pa ādu nesados. ASV armija iznīcinājusi it kā S-400 un it kā Su-34
"Pa ādu dabūs visi": ko ASV slēpj aiz vārdiem par "Krievijas draudiem"
"Sodīsim visus". Kādiem mērķiem Pentagons iztērēs rekordlielo militāro budžetu
Tagi:
hiperskaņas ieroči, bruņojums, ASV

Galvenie temati