20:52 24 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Pasaulē
Saņemt īso saiti
45

Izmēģinājumi neprasīs lielas investīcijas un ilgu laiku, jo tehnoloģiskās platformas, uz kurām tika izveidotas vakcīnas, ir ļoti līdzīgas.

RĪGA, 21. decembris - Sputnik. Gamaleja vārdā nosauktais Epidemioloģijas un mikrobioloģijas zinātniski pētnieciskais centrs, Zviedrijas un Lielbritānijas biofarmaceitiskā kompānija AstraZeneca, Krievijas tiešo investīciju fonds un R-Farm parakstīja sadarbības memorandu par koronavīrusa apkarošanu, stāsta RIA Novosti.

"Šāds partnerības noskaņojums šodien var kalpot par labu, pārliecinošu piemēru zinātnisko spēku, tehnoloģiju un investīciju apvienošanai kopīga mērķa labad, lai aizsargātu visas planētas cilvēku dzīvību, veselību un drošību," teica Vladimirs Putins, ar videosakaru starpniecību apsveicot puses ar dokumentu parakstīšanu.

​Pēc tam Gamaleja centra direktors Aleksandrs Gincburgs paziņoja par Krievijas "Sputnik V" un AstraZeneca un Oksfordas Universitāte izstrādātā preparāta AZD1222 kombinācijas laišanu klajā.

"Manuprāt, pārbaudes neprasīs lielus ieguldījumus un daudz laika tā vienkāršā iemesla dēļ, ka divas tehnoloģiskās platformas, uz kuru bāzes izstrādātas AstraZeneca un "Sputnik V" vakcīnas, ir principiāli līdzīgas, ļoti līdzīgas. Tāpēc komponenti, kas ietilpst gan vienā, gan citā vakcīnu preparātā, ir viegli savietojami," piebilda zinātnieks.

Abas vakcīnas radītas uz adenovīrusu vektoru bāzes, kuros iebūvēta vīrusa SARS-CoV-2 dzeloņveidīgā olbaltumviela. Pie tam adenovīrusiem ir atņemtas replicēšanas spēja: tās kalpo ģenētiskā materiāla (antigēna) piegādei cilvēka šūnās.

Kā norādīja Gincburgs, "Sputnik V" komponents, kuras vidēja efektivitāte pārsniedz 91,4% (un 100% pret smagiem Covid-19 gadījumiem), var pastiprināt imūnatbildi vakcīnas AZD1222 saņēmējiem, kuras vidējo efektivitāti iepriekš novērtēja, kā 70,4%.

Pēc temata

Krievijas AM informēja par informatīvo kampaņu pret vakcīnu "Sputnik V"
Koronavīruss vēl ilgi būs kopā ar mums: kas palīdzētu Latvijai pašreizējā situācijā
Vakcīna "Sputnik V" apliecinājusi savu efektivitāti. Kāpēc Rietumi apgalvo pretējo?
ASV režisors Olivers Stouns tika vakcinēts ar Krievijas vakcīnu pret koronavīrusu
Tagi:
vakcīna, koronavīruss

Galvenie temati