22:44 17 Aprīlis 2021
Tiešraide
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
Pasaulē
Saņemt īso saiti
26

PVO brīdināja, ka tikšanās telpās, pat nelielā skaitā var būt bīstamas, jo tās apvieno dažādu vecumu cilvēkus no dažādām mājsaimniecībām.

RĪGA, 19. decembris – Sputnik. Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionālais birojs vērsies pie eiropiešiem ar lūgumu ievērot ierobežojošos pasākumus svētku dienās.

"Neskatoties uz zināmu nelielu progresu, Covid-19 izplatība Eiropas reģionā joprojām ir liela un intensīva. Pastāv liels tālāka uzliesmojuma risks 2021. gada pirmajās nedēļās un mēnešos, un mums būs jāstrādā kopīgi, lai varētu to novērst," teikts organizācijas vietnē.

PVO iesaka valstīm, kurās iekārtoti kalnu slēpošanas kūrorti, uz gaidāmo svētku periodu izskatīt jautājumu par sezonas pasākumu sistēmas adaptāciju ar mērķi izvairīties no ļaužu pulcēšanās iespējām, it īpaši slēgtās vai ierobežotās telpās. Tāpat PVO uzskata, ka Eiropas valstu valdībām ir jāizskata iespēja atlikt, ierobežot vai atcelt masu pulcēšanos un veikt pasākumus ar mērķi atslogot sabiedrisko transportu un svarīgākos transporta mezglus.

Ziemassvētku dievkalpojumus šogad iespēju robežās nāktos organizēt zem atklātas debess un ierobežot baznīcēnu skaitu.

PVO brīdināja, ka tikšanās telpās, pat nelielā skaitā var būt bīstamas, jo tās apvieno dažādu vecumu cilvēkus no dažādām mājsaimniecībām.

"Iespēju robežās pulcēties ieteicams uz ielas, cilvēkiem jāvalkā maskas un jāturas attālumā... Var šķist neērti nēsāt maskas un fiziski distancēties draugu un ģimenes kompānijā, tomēr tas lielā mērā veicina katra cilvēka drošību un veselību," atzīmēja organizācija.

Cilvēkus, kuri ieplānojuši ceļojumus svētku laikā, PVO aicināja izvairīties no drūzmas sabiedriskajā transportā un braucienu laikā sekot uzturēšanās valsts varasiestāžu norādījumiem.

Aptauja

Kā plānojat nosvinēt Ziemassvētkus, kā sagaidīsiet Jauno gadu?
 • Klusām, šaurā ģimenes lokā
  47.0% (16)
 • Bunkurā noklausīšos prezidenta runu un iešu gulēt
  11.8% (4)
 • Ar draugiem mežā, zem eglītes
  5.9% (2)
 • Nospļauties par vīrusu, "garā" gada aiziešana jānosvin!
  20.6% (7)
 • Kuš! Tas lai paliek noslēpumā!
  14.7% (5)
Nobalsojuši: 34

Iepriekš premjerministrs Krišjānis Kariņš stāstīja, ka pēc medicīnas ekspertu skaidrotā, situācija veselības aprūpes sistēmā ir raksturojama kā "kara medicīna", jo pieaugošā Covid-19 pacientu skaita dēļ slimnīcas ir spiestas samazināt savu pakalpojumu klāstu.

"Cīņā ar Covid-19 dienā zaudējam desmit cilvēku dzīvības, kas nav pieņemami," uzsvēra Kariņš.

Ministru prezidents aicināja sabiedrību izmantot gaidāmo svētku klusuma periodu, lai būtiski panāktu saslimstības samazināšanos.  

Veselības ministre Ilze Viņķele jau vairākkārt lūgusi iedzīvotājus svinēt Ziemassvētkus tikai ģimenes lokā.

Tāpat prezidents Egils Levits ieteica iedzīvotājiem būt piesardzīgiem pirmssvētku periodā, tomēr izvēlējās visnotaļ oriģinālu pieeju: viņš brīdināja, ka tiem, kuri nomirs no Covid-19, Ziemassvētku nebūs.

Pēc temata

Ak eglīte, ak eglīte... Ziemassvētku egles dažādās valstīs
Kā izskatās Rīgas galvenais Ziemassvētku laukums pandēmijas gadā
Latvijas medicīna pārgājusi ārkārtējās situācijas režīmā
Tagi:
koronavīruss, Ziemassvētki, Pasaules Veselības organizācija

Galvenie temati