20:26 24 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Pasaulē
Saņemt īso saiti
31

Krievijas Jūras kara spēku kuģi piedalīsies kopīgās mācībās ar NATO pie Pakistānas krastiem Karači akvatorijā.

RĪGA, 11. decembris — Sputnik. Krievijas Jūras kara spēku kuģi pirmo reizi desmit gadu laikā piedalīsies kopīgās mācībās ar NATO valstīm, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Melnās jūras flotes preses dienestu.

Manevri "AMAN 2021" notiks nākamā gada februārī pie Pakistānas krastiem Karači akvatorijā.

"Mācībās (..) līdz ar Pakistānas Jūras spēku un Krievijas JKF kuģiem piedalīsies ASV Jūras kara spēki, Lielbritānijas Karaliskā jūras kara flote, Ķīnas Tautas Republikas JKS, Japānas Pašaizsardzības jūras spēki, Turcijas Republikas JKS, Filipīnu JKD, Malaizijas Karaliskie jūras spēki, Šrilankas JKS un Indonēzijas JKS," teikts informācijā presei.

Krieviju manevros pārstāvēs fregate, patruļas kuģis, glābšanas velkonis, jūras kājnieku vienība, atmīnēšanas vienība un jūras bāzes helikopteris.

NATO patlaban informē, ka neplāno kopīgas mācības ar Krieviju, jo praktiskā sadarbība ar Maskavu apturēja jau 2014. gadā, pēc RIA Novosti pieprasījuma ziņoja alianses preses pārstāve Oana Lungesku.

"Mūsu praktiskā sadarbība apturēta, ņemot vērā Krievijas nelegālo Krimas aneksiju 2014. gadā," paziņoja Lungesku.

Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs informēja, ka Kremlis nav saņēmis ziņas par iespējamām kopīgām mācībām un ieteica vērsties pēc komentāriem Aizsardzības ministrijā.

Iepriekš Krievijas JKF pēdējo reizi strādāja kopā ar Ziemeļatlantijas kuģiem 2011. gadā pie Spānijas krastiem mācībās "Bold Monarch".

Pēc temata

Krievijas Melnās jūras flotes mācības pie Krimas krastiem
Kāpēc sistēma HIMARS apdraud Rumāniju un Baltijas valstis, nevis Krieviju
ASV karavīri organizējuši raķešu mācības Krimas apkaimē
NATO iziet Melnajā jūrā. Vai alianse pabīdīs malā Krieviju Krimā
Tagi:
militārās mācības, Krievijas Jūras kara flote, NATO, Krievija

Galvenie temati