16:47 28 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2114
  • RUB91.7258
Pasaulē
Saņemt īso saiti
61

ASV ledlaužu flotes stāvoklis ir šausmīgs, valsts netiek galā ar plānu, kas paredz novecojušo kuģu nomaiņu un ledlaužu flotes paplašināšanu, vēsta mediji.

RĪGA, 10. decembris — Sputnik. ASV ledlaužu flotes "stāvoklis ir šausmīgs, un tās nākotne nedāvā cerību uz pārmaiņām", stāsta publivists Brendons Volss materiālā amerikāņu žurnālam National Interest.

Raksta autors uzsvēra, ka ASV Krasta apsardzes rīcībā ir divi kuģi: ledlauzis "Healy", kas bija spiests pārtraukt ieplānoto reisu pa Arktiku pēc ugunsgrēka uz kuģa augusta vidū, bet pēdējais ekspluatācijai piemērotais ledlauzis "Polar Star" strādā kopš 70. gadiem.

"Salīdzinājumā ar Krievijas floti, kurā ir 40 šāda veida kuģi, Savienotās Valstis iespēju ziņā būtiski atpaliek," Volsa teikto citēja RIA Novosti.

Publicists uzskata, ka ASV netiek galā ar plānu, kas paredz novecojušo kuģu nomaiņu un ledlaužu flotes paplašināšanu, pārsvarā finansējuma trūkuma dēļ.

"Plāns paredz, ka parādīsies tikai trīs smagie un trīs vidējie kuģi, – tas trīskāršos ASV tagadējās flotes apmērus, tomēr noblāv salīdzinājumā ar Krievijas floti," viņš apgalvoja.

Volss pastāstīja arī par citām grūtībām, kas saistītas ar plānu. Cita starpā viņš vēsta, ka visiem ledlaužiem būs dīzeļelektriskās spēkiekārtas, savukārt Krievijas flotē pārsvarā tiek izmantotas kodolkonstrukcijas. Publicists pauda neizpratni par lēmumu izvēlēties tādas iekārtas ekonomiski attīstīto ASV kuģiem. Volss secināja, ka pašreizējai Savienoto Valstu stratēģijai Arktikā pietrūkst tālredzības un ambīciju.

Pēc temata

ASV Krasta apsardze pieprasījusi ledlaužus konkurencei ar Krieviju Arktikā
Jaunie atomledlauži nostiprinās Krievijas līdera vietu Arktikā
National Interest nosaucis spēcīgāko Krievijas ieroci Arktikā
"Jaunais Ziemeļu saimnieks": kāpēc Rietumi nespēj atspiest Krieviju malā Arktikā
Tagi:
Arktika, Krievija, ASV

Galvenie temati