13:09 19 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2064
  • RUB89.5913
Pasaulē
Saņemt īso saiti
216

Zinātnieki noskaidrojuši, ka viena no koronavīrusa mutācijām maskē vīrusu no visa antiķermenīšu kokteiļa.

RĪGA, 6. decembris — Sputnik. Zinātnieki reģistrējuši SARS-CoV-2 mutāciju, kas ļauj koronavīrusam izvairīties no antiķermenīšiem, kas sintezēti cīņai ar infekciju, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu Nature.

Freda Hatčinsona vārdā nosauktā Onkoloģijas pētījumu centra speciālisti iezīmējuši kartē visas iespējamās Covid-19 mutācijas, kas spēj novērst triju monoklonālo antiķermenīšu saistīšanu (tie radīti laboratorijā un tiek ievadīti pacientiem specializētas terapijas ietvaros), vēsta žurnāls Nature.

Pētījuma priekšpublikācijas autori vēsta, ka virkne mutāciju skārusi olbaltumvielu segmentu, ko dēvē par receptorsaistošo domēnu (RBD) – to vīruss izmanto, lai iekļūtu šūnās. Viena no koronavīrusa mutācijām maskē vīrusu no visa antiķermenīšu kokteiļa, savukārt citas izvairījās no viena no trim antiķermenīšiem.

Zinātnieki atzīmēja, ka dažas izmaiņas plaši izplatītas ar Covid-19 inficēto cilvēku organismā, savukārt mutācija, kas spēj stāties pretī visam antiķermenīšu kompleksam, atrasta Nīderlandē un Dānijā.

Pēc temata

Latvijā izgudrots koronavīrusa ātrais tests, kurš atšķiras no jau pastāvošajiem
Bīstams mantojums. Kāpēc cilvēks ir neaizsargāts koronavīrusa priekšā
Ārsts paskaidroja, kāpēc ir bezjēdzīgi slepkavot koronavīrusa inficētās ūdeles
Vai Latvijā ir vajadzīgi jauni koronavīrusa ierobežojumi: iedzīvotāju domas dalās
Tagi:
koronavīruss

Galvenie temati