04:44 08 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.1938
  • RUB88.8807
Pasaulē
Saņemt īso saiti
32

Visas ar mutējušo koronavīrusu inficētās ūdeles Dānijā likvidētas, informēja Veterinārijas un pārtikas produktu pārvalde.

RĪGA, 20. novembris — Sputnik. Dānijas Veterinārijas un pārtikas produktu pārvalde informēja, ka ar mutējušo koronavīrusu inficētās ūdeles valstī ir likvidētas visās fermās, kur konstatēta vīrusa mutācija, vēsta RIA Novosti.

Dzīvnieki nogalināti 284 fermās. Vēl 25 fermās pastāv aizdomas par iespējamu koronavīrusa infekciju.

​Veterinārijas un pārtikas produktu pārvalde savā mikroblogā Twitter informēja, ka turpina kontrolēt ūdeļu fermas valstīs jautājumā par koronavīrusa infekciju.

Informācija par to, ka Dānija plāno ūdeļu masveida likvidāciju, tika publicēta 4. novembrī. Valsts premjerministre Mete Frederiksena pastāstīja, ka ūdeles, iespējams, pārnēsā koronavīrusa mutāciju, kas var inficēt cilvēku.

Koronavīrusa "ūdeļu pasuga" pavājina organisma spējas veidot antiķermenīšus. Tā var radīt problēmas, izmantojot vakcīnu.

Ziņots, ka Dānijā, kur laika posmā no jūnija līdz oktobra vidum vīrusa "ūdeļu pasuga" konstatēta 214 cilvēkiem, nolems likvidēt visas ūdeles – 15-17 miljonus dzīvnieku.

Vēlāk Dānijas valdība atvainojās par nodomu likvidēt ūdeles, pirms pieņemts atbilstošais likums. Taču no pašas idejas iznīcināt dzīvniekus varasiestādes neatteicās, aizbildinoties ar cilvēku veselības saglabāšanu un dzīvības glābšanu.

Atzīmēts, ka ūdeļu iznīcināšana apdraud līdera vietu kažokādu izstrādājumu tirgū, ko Dānija ieņēma līdz šim.

Pēc temata

Sejas maskas un nekādu ūdeļu: valdība pieņēmusi jaunus ierobežojumus
Pārāk dārgi barot: Latvijā dzīvnieku ferma pēc bankrota nogalināja 160 tūkstošus ūdeļu
Tagi:
dzīvnieki, koronavīruss, Dānija

Galvenie temati