06:26 06 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.1938
  • RUB88.8807
Pasaulē
Saņemt īso saiti
26

Iespējams, koronakrīze nav pēdējā pandēmija, ko nāksies pārdzīvot Eiropas Savienībai, lai arī tā jau ir smagi cietusi Covid-19 stingro ierobežojumu rezultātā.

RĪGA, 13. novembris — Sputnik. Eiropas komisāre veselības aprūpes jautājumos Stella Kirjakidu aicinājusi gatavoties jaunām pandēmijām un ārkārtējām situācijām, vēsta RIA Novosti.

Preses konferencē Kirjakidu paziņoja, ka Eiropas Savienība nebija gatava Covid-19 pandēmijai, tāpēc dažas valstis saskārušās ar nepieciešamo aizsardzības līdzekļu un iekārtu trūkumu. Savukārt stingrie ierobežojumi, kuru mērķis ir apturēt vīrusa izplatība, ietekmējusi ikdienas dzīvi un ekonomiku, kas saskārusies ar nopietnāko krīzi kopš Otrā pasaules kara laikiem.

Iepriekš Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena nosauca iespējamos Covid-19 vakcinācijas sākuma termiņus. Optimistiskākais scenārijs liecina, ka Eiropas pilsoņiem nepieciešamo vakcīnu piegādes varētu sākties aprīlī.

EK priekšsēdētāja uzsvēra, ka situācija ir ļoti nopietna visās ES valstīs.

Zināms, ka patlaban Eiropas Komisija parakstījusi trīs līgumus par potenciālās koronavīrusa vakcīnas iegādēm ar kompānijām "AstraZeneca", "Johnson & Johnson" un "Sanofi-GSK". Par vienu no perspektīvākajām vakcīnām tiek uzskatīts līdzeklis, ko izstrādā Francijas kompānija "Sanofi" un Lielbritānijas "GSK". Savā kopīgajā paziņojumā kompānijas atzīmēja, ka plāno iesniegt pieteikumu licences saņemšanai jau 2021. gada pirmajā pusē, ja visi izmēģinājumi būs sekmīgi.

Pēc temata

Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma Latvijā inficējušies vairāk nekā 8000 cilvēku
Nēsāt vai nenēsāt? Ārsts pastāstīja, cik lielā mērā maska pasargā no Covid
Covid-19 gadījumu skaits pasaulē pārsniedzis 50 miljonus
Izpeldēsim vai nē: kas notiks ar Latviju pēc otrā Covid-19 viļņa
Tagi:
ārkārtējā situācija, koronavīruss, pandēmija, Eiropas Savienība

Galvenie temati