16:42 09 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Pasaulē
Saņemt īso saiti
106

ASV rīcībā palicis tikai viens darbspējīgs ledlauzis – 44 gadus vecais kuģis "Polar Star", kam iespējamas dažādas tehniskas problēmas, vēsta amerikāņu mediji.

RĪGA, 11. novembris - Sputnik. Krievijas augošā aktīvā darba fonā Arktikā ASV sūta turp savu pēdējo darbspējīgo ledlauzi "Polar Star", lai "aizsargātu suverentitāti jūrā un valstu drošību reģionā," stāsta RIA Novosti, atsaucoties uz Business Insider.

Izdevums atgādināja, ka augusta vidū pēc ugunsgrēka uz borta ASV Krasta apsardzes ledlauzis "Healy" bija spiests pārtraukt ieplānoto darbu Arktikā.

Rezultātā ASV rīcībā palicis tikai viens darbspējīgs ledlauzis – 44 gadus vecais kuģis "Polar Star". Taču pastāv augsts risks, ka arī uz šī kuģa iespējamas dažādas tehniskas problēmas, vēsta amerikāņu mediji.

Patlaban Krievijas rīcībā ir aptuveni 50 ledlauži, atgādināja Business Insider.

Šī gada martā Krievijas prezidents Vladimirs Putins apstiprināja jauno Arktisko stratēģiju laika periodam līdz 2035. gadam, kas paredz aktīvu reģiona ekonomisko apgūšanu.

Iepriekš Krievijas Ārlietu ministrija konstatēja, ka NATO dalībvalstis, aizbildinoties ar pārmetumiem Krievijai par Arktikas "militarizāciju", turpina audzēt reģionā savu militāro potenciālu.

Pēc temata

NATO pārgājiens ziemeļu platuma grādos – izaicinājums Krievijai
National Interest pastāstīja par ASV "ļaunāko murgu" Arktikā
"Rietumi ir sašutuši": Die Welt novērtēja Krievijas stratēģiju Arktikā
"Signāls Krievijai". Priekš kam ASV nosūtīja pie Norvēģijas krastiem slepenu zemūdeni

Galvenie temati