03:24 30 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Pasaulē
Saņemt īso saiti
34

Krievijas, Azerbaidžāna un Armēnija vienojušās par miernešu dislokāciju Kalnu Karabahā līguma ietvaros par karadarbības pārtraukšanu, ko valstu līderi parakstīja 9. novembra naktī.

RĪGA, 10. novembris — Sputnik. Uz Kalnu Karabahu izlidojušas astoņas Krievijas Gaisa spēku lidmašīnas Il-76 ar miernešu kontingentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Krievijas Aizsardzības ministrijas datiem.

Lidmašīnas pacēlušās gaisā no lidostas Uļjanovsk-Vostočnij. Tās nogādās konflikta zonā karavīrus, automašīnas, bruņutransportierus un materiālos līdzekļus.

Krievijas, Azerbaidžāna un Armēnija vienojušās par miernešu dislokāciju Kalnu Karabahā līguma ietvaros par karadarbības pārtraukšanu, ko valstu līderi parakstīja 9. novembra naktī.

Militārais konflikts Kalnu Karabahā, foto no arhīva
Минобороны Азербайджана

KF Aizsardzības ministrija atklāja, ka reģionā tiks izvērsti 1970 karavīri, 90 bruņutransportieri un 380 citas tehnikas vienības. Miernešu kontingentu pārsvarā veidots Centrālā kara apgabala 15. atsevišķās motorizēto strēlnieku brigādes vienības.

Šie soļi tiek sperti paralēli Armēnijas bruņoto spēku izvešanai no Karabaha.

Situācija Kalnu Karabahā saasinājās 27. septembra. Baku un Erevāna apsūdzēja viena otru apšaudēs. Puses jau trīs reizes noslēgušas vienošanos par pamieru, tomēr kaujas turpinās vēl joprojām.

Visi konflikta dalībnieki izsludinājuši pilnīgu vai daļēju mobilizāciju. Konfliktā ir bojāgājušie civiliedzīvotāju vidū.

Situāciju padara vēl ļaunāku tas, ka Azerbaidžāna aktīvi atbalsta Turcija – NATO dalībvalsts. Savukārt Armēnija ir Kolektīvās drošības līguma organizācijas dalībvalsts.

10. novembrī parakstītais dokuments ir ceturtais mēģinājums panākt stabilu deeskalāciju – iepriekš pieņemtās vienošanās izrādījās nesekmīgas. Pašreizējās vienošanās panāktas pēc incidenta Armēnijas gaisa telpā, kur ārpus karadarbības zonas no PZRK notriekts Krievijas helikopteris.

Pēc temata

"Īsti zvēri": kas slepeni sabraukuši karot Kalnu Karabahā
Asiņains mēnesis. Vai ASV izdosies izbeigt karu Karabahā
Armēnijā notriekts Krievijas helikopteris Mi-24
"Šeit slepkavo". Kas sagaida miernešus no KF Kalnu Karabahā
Tagi:
Kalnu Karabaha, Krievija

Galvenie temati