02:09 11 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Pasaulē
Saņemt īso saiti
57

Britu zinātnieki izmeklējumu gaitā noskaidrojuši, ka antivielas pret koronavīrusu var parādīties pat cilvēkiem, kuri izslimojuši citas slimības.

RĪGA, 9. novembris – Sputnik. Eksperimenta gaitā, kurā tika pētīti 300 cilvēki, zinātnieki noskaidroja, ka antivielas pret koronavīrusu var parādīties arī tiem, kas izslimojuši citas ar Covid-19 radniecīgas slimības, raksta Bb.lv ar atsauci uz publikāciju zinātnes žurnālā Science.

Pētījumu gaitā 5% no visiem eksperimenta dalībniekiem tika noteiktas antivielas pret koronavīrusu, lai gan viņi bija izslimojuši vienkāršu saaukstēšanos. Taču šajos gadījumos imunitātes olbaltumvielas atšķīrās no antivielām, kuras veidojas pēc Covid-19 izslimošanas. Vai šāda imunitāte ietekmē inficēšanās iespējas ar koronavīrusu vai arī slimības gaitu – pagaidām nav skaidrs.

Iepriekš amerikāņu Djūka Universitātes profesors Migels Nikoleliss izteica teoriju, ka imunitāte pret koronavīrusu var parādīties pat pēc Denges drudža. Viņaprāt, rajonu iedzīvotāji ar viszemākajiem Covid-19 inficēšanās rādītājiem un tās lēno izplatību iepriekš ir pārdzīvojuši Denges drudža uzliesmojumus.

Saskaņā ar aktuālākajiem saslimstības datiem, kurus sniedz portāls Worldometer, 9. novembra rītā pasaulē tika reģistrēts vairāk nekā 50,7 miljoni Covid-19 inficēšanās gadījumu. No tiem vairāk nekā 13,7 miljoni ir aktīvi gadījumi, vairāk nekā 35,8 miljoni cilvēku izveseļojās, savukārt vairāk nekā 1,26 miljoni inficēto nomira.

Pēc temata

Vienīgās zāles pret Covid-19: Latvijā ievests remdisivīrs
Vīruss-mutants: Covid-19 dēļ Dānijā masveidā likvidē ūdeles
Covid-19 gadījumu skaits pasaulē pārsniedzis 50 miljonus
Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma Latvijā inficējušies vairāk nekā 8000 cilvēku
Tagi:
koronavīruss

Galvenie temati