04:38 26 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2152
  • RUB91.6732
Pasaulē
Saņemt īso saiti
22

Eiropas Savienība paplašināja personificēto sankciju sarakstu pret Baltkrieviju, iekļaujot tajā valsts prezidentu Aleksandru Lukašenko.

RĪGA, 7. novembris – Sputnik. Iepriekš informators Eiropas Savienībā ziņoja par jaunu personificēto sankciju ieviešanu pret Baltkrieviju, kas bija ieplānots piektdien.

Informators atzīmēja, ka oficiālās noformēšanas procedūras ir palaistas un pastāv varbūtība, ka jaunajā melnajā sarakstā izrādīsies vēl 15 baltkrievu ierēdņi, tostarp Aleksandrs Lukašenko.

Piektdien, 6. novembrī, aģentūra Bloomberg paziņoja, ka ES īstenojusi savus plānus. Saskaņā ar aģentūras datiem, paplašinātajā melnajā sarakstā ir 14 personas. Sankcijas paredz aktīvu iesaldēšanu un ieceļošanas aizliegumu, vēsta RIA Novosti.

ES sankcijas pret Baltkrieviju ir reakcija uz masveida protesta akcijām, kuras sākās valstī pēc 9. augusta prezidenta vēlēšanām, kurās, saskaņā ar CVK datiem, uzvarēja Aleksandrs Lukašenko.

Nesankcionēto mītiņu izdzenāšanas laikā kārtības sargi pielietoja ūdensmetējus, gaismas un trokšņa granātas, gumijas lodes un asaru gāzi.

Akcijas joprojām turpinās, taču kārtības sargi pēdējā laikā arvien biežāk runā, ka protesti Baltkrievijā sāk radikalizēties. Tāpat pirmo reizi pēc terorakta Minskas metro 2011. gadā Baltkrievijā sāk ierosināt krimināllietas par terorismu. Ģenerālprokuratūra paziņoja, ka virkne lietu, kuras ir ierosinātas par tīšu huligānismu pēc prezidenta vēlēšanām, tiks pārkvalificētas terorisma ievirzes lietās.

Pēc temata

"Baltkrievijas scenārijs" Polijai: bumeranga efekts
Baltija apsolījusi pastiprināt sankcijas pret Minsku
Ar ko atšķiras šie steki: kāpēc ES neizraisa sašutumu notikumi Katalonijā
Jurists: Latvijas sankcijas pret Lukašenko neatbilst tiesiskajām normām
Tagi:
ES, Aleksandrs Lukašenko, sankcijas

Galvenie temati