23:50 15 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Pasaulē
Saņemt īso saiti
35

Pārejas periods ASV sākas pēc vēlēšanām; šajā laikā, valsts vadītāja maiņas gadījumā, tiek īstenota pakāpeniska pilnvaru nodošana no vienas administrācijas otrai.

RĪGA, 2. novembris – Sputnik. Vismaz 150 cilvēki, tai skaitā esošā ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas augstākie ierēdņi, piedalās varas nodošanas sagatavošanā demokrātu kandidātam Džo Baidenam viņa uzvaras vēlēšanās gadījumā, stāsta RIA Novosti ar atsauci uz telekanālu CNN un tā informatoriem.

Pārejas periods ASV sākas pēc vēlēšanām. Šajā laikā, valsts vadītāja maiņas gadījumā, tiek īstenota pakāpeniska pilnvaru nodošana no vienas administrācijas otrai. Šoreiz pārejas periods sāksies pēc 3. novembra vēlēšanām un ilgs līdz ievēlētā prezidenta inaugurācijai 20. janvārī.

Telekanāls atzīmē, ka Trampa nesenās izvairīšanās no atbildes uz jautājumiem par mierīgu varas nodošanu un viņa šaubu par godīgas balsošanas sarīkošanu dēļ, Baidena komanda arī ar esošās administrācijas locekļu dalību gatavojas iespējamiem šķēršļiem no esošā prezidenta un viņa atbalstītāju puses pārejas perioda gaitā. Tiek gaidīts. ka strādājošo skaits pie varas nodošanas sagatavošanas demokrātam nepieciešamības gadījumā pēc vēlēšanām var sasniegt ne mazāk kā 300 cilvēku.

Taču pats Baidens, kā vēsta telekanāls, lai gan novēro šīs komandas darbību, līdz vēlēšanu balsojuma rezultātu paziņošanas izvēlas pats personīgi nepiedalīties varas nodošanas sagatavošanā.

ASV prezidents Donalds Tramps ne reizi vien atteicies atbildēt uz žurnālistu jautājumiem par mierīgu varas nodošanu zaudējuma gadījumā vēlēšanās, paziņojot, ka viņš grasās uzvarēt tajās.

ASV prezidenta vēlēšanas notiks 3. novembrī, pirmstermiņa balsošana vairākos štatos jau ir sākusies. Vēlēšanās sacenšas republikāņu kandidāts un esošais Baltā nama vadītājs Donalds Tramps un demokrātu kandidāts Džo Baidens. 

Pēc temata

Tramps un Putins sagatavojuši "oktobra pārsteigumu"
ASV specdienesti: ja Baidenam atkal misēsies, vainīgs Putins
RT piedāvāja darbu Trampam. Kas no tā iznācis
Baidenam norādīja uz kļūdu, kuras dēļ vēlēšanās cieta sakāvi Džordžs Bušs seniors
Tagi:
prezidenta vēlēšanas, Džo Baidens

Galvenie temati