11:22 25 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Pasaulē
Saņemt īso saiti
54

Minskas vienīgie uzticamie partneri meklējami austrumos, tāpēc Baltkrievijas līderis mainīs ārpolitikas vektoru, uzskata politologs Igors Šatrovs.

RĪGA, 10. oktobris – Sputnik. Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko paziņoja, ka valsts Ārlietu ministrijai un baltkrievu diplomātiem ārvalstīs ir stingrāk jāaizstāv savas valsts pozīcija un intereses.

Pēc viņa domām, ir stingri jāaizstāv savas tiesības un jāuzdod jautājumi Miskas partneriem, it īpaši Lietuvas, Latvijas, Polijas un daļēji – arī Ukrainas politiķiem.

Intervijā Sputnik Lietuva politologs, Stratēģiskās attīstības fonda ekspertu padomes vadītājs Igors Šatrovs atgādināja, ka pēdējos gados Baltkrievijas ĀM veidojusi attiecības gan ar Krieviju, gan Eiropu.

"Skaidrs, ka tagad tas ir vienkārši neiespējami, tā vairs nebūs, jo Eiropa ieņēmusi ļoti atklātu un ļoti negatīvu pozīciju pret Lukašenko, viņu neatzīst par prezidentu, un reakcija var būt tikai tāda pati. Tagad reuna ir nevis par attiecību veidošanu ar Eiropu, bet gan par Baltkrievijas interešu aizsardzību," viņš norādīja.

Šatrovs pieļāva, ka iespējams scenārijs, kura apstākļos ES valstis ieviesīs sankcijas pret noteiktām Baltkrievijas ekonomikas nozarēm. Pēc viņa vārdiem, Eiropas mērķis – Lukašenko gāšana  - nav sasniegts.

"Tagad to mēģinās panākt, graujot Baltkrievijas ekonomiku, tās sakarus ar Eiropu. Vismaz mēs, tas ir, Krievija, jau vairākkārt atgādinājām Lukašenko, ka vienīgie viņa uzticamie draugi un partneri ir Austrumos, nevis Rietumos. Taču, šķiet, tagad situācija ir tāda, ka viņš to ir sapratis, apstākļi piespieduši to atzīt, un tagad Lukašenko mainīs ārpolitikas vektoru uz Austrumiem," viņš teica.

 

Pēc temata

ES liek likmi uz sankcijām, lai mainītu varu valstīs: Krievija aicina mainīt kursu
Vēsturnieks paskaidroja, kāda ir Polijas interese par notikumiem Baltkrievijā
ES un ASV: lai Polija pati strebj savu putru ar Baltkrieviju
Ekonomists paskaidroja, kādu interesi Lietuva slēpj aiz rūpēm par baltkrievu tautu
Tagi:
Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievija, Eiropas Savienība

Galvenie temati