08:39 24 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Pasaulē
Saņemt īso saiti
26

Baltkrievijas ĀM atzīmēja, ka minēto ierosinājumu nevienam nav jāapspriež ar Lietuvu un neviens nav arī plānojis apspriesties.

RĪGA, 4. oktobris – Sputnik. Baltkrievijas Ārlietu ministrijas ierosinājumi samazināt diplomātiskā personāla skaitu Lietuvas un Polijas vēstniecībās ir obligāti izpildāmi, informēja aģentūra "BelTA", atsaucoties uz Baltkrievijas ĀM preses sekretāra Anatolija Glaza informāciju.

Baltkrievijas prezidents sniedz interviju Krievijas žurnālistiem, foto no arhīva
© Photo Пресс-служба президента Республики Беларусь

"Nezinu, iespējams, tāpēc, ka (Lietuvas ārlietu ministrs – red.) Lins Linkēvičs jau sen pilnībā nodevies politikai, daži diplomātiskie izteikumi un termini jau ir piemirsušies. Mums nav grūti izskaidrot to nozīmi. Mūsu izteiktie ierosinājumi atrodas Baltkrievijas suverēno tiesību plaknē, un nevienam tie nav jāapspriež ar Lietuvu, patiesībā neviens to nav arī plānojis. Atkāpjoties no diplomātiskās kazuistikas, tas nozīmē, ka tamlīdzīgi ierosinājumi Lietuvas ĀM ir obligāti izpildāmi," Anatolija Glaza teikto citēja Sputnik Lietuva.

Ārlietu ministrijas pārstāvis atzīmēja, ka Vīnes konvencija par diplomātiskajām attiecībām piešķir valstij pietiekamu skaitu diplomātiskās ietekmes instrumentu tamlīdzīgos gadījumos un nepieciešamības gadījumā Minska ir gatava tos izmantot.

"Tātad, atklāti sakot, nav saprotams, ar ko motivēts Lietuvas ārlietu ministra minētais paziņojums: vai ar nepilnīgām zināšanām par Konvenciju, vai apzinātu vēlmi upurēt savus diplomātus," piebilda ĀM pārstāvis.

Glazs uzsvēra, ka viss iepriekšminētais par Konvencijas nolikumiem pilnā mērā attiecas arī uz Poliju.

Pie tam, atzīmēja ĀM, Minskas ierosinājumi izteikti, ņemot vērā "īpaši destruktīvo lomu", kādu patlaban uzņēmusies Viļņa un Varšava.

Piektdien Baltkrievijas ĀM izsauca Lietuvas un Polijas vēstniekus un ierosināja panākt paritāti valsts diplomātisko pārstāvniecību darbinieku skaita ziņā ar Baltkrievijas pārstāvniecību šajā valstī. Lietuvai ieteikts samazināt darbinieku skaitu no 25 līdz 14 diplomātiem, Polijai – no 50 līdz 18. Tāpat Minska paziņoja, ka Baltkrievijas vēstnieki abās valstīs no pirmdienas tiek atsaukti uz dzimteni konsultācijām. Polijas un Lietuvas vēstniekiem ieteikts rīkoties tāpat.

Atbildot uz to, Linkēvičs skaidroja, ka Lietuva neplāno atsaukt savu vēstnieku no Baltkrievijas konsultācijām un ierobežot diplomātisko klātbūtni kaimiņvalstī. Līdzīgi izteicās arī Polija.

Pēc temata

Ekonomists paskaidroja, kādu interesi Lietuva slēpj aiz rūpēm par baltkrievu tautu
Politologs: Lietuva un Polija kurina krāsaino revolūciju Baltkrievijā
Politologs: Lietuva un Polija nevar kļūt par starpniekiem krīzes regulēšanai Baltkrievijā
Lukašenko: provokatori Baltkrievijā sponsorēti ar Lietuvas un Polijas starpniecību
Tagi:
Lins Linkēvičs, Ārlietu ministrija, Baltkrievija, Lietuva, Polija

Galvenie temati