21:27 05 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.1938
  • RUB88.8807
Pasaulē
Saņemt īso saiti
60

Eiropa faktiski cenšas pārpirkt baltkrievus, parādīt, ka integrācija ar KF maksā 1,5 miljardus dolāru, bet draudzība ar ES – četrus, taču šeit galvenais nav summa, bet gan finanšu palīdzības nosacījums – nelikumīga varas maiņa.

RĪGA, 17. septembris – Sputnik. Baltkrievija var saņemt no Eiropas Savienības līdz četrus miljardus dolāru varas maiņas gadījumā, paziņoja opozīcijas koordinācijas padomes loceklis Pāvels Latuško. Pēc viņa sacītā, gaidāma reālas finanšu palīdzības "pasākumu pakete" ekonomiskās situācijas stabilizēšanai.

Skaidrs, kas tas ir sava veida atbildes arguments uz materiālo atbalstu Minskai no Maskavas puses, atzīmēja Krievijas Tautu draudzības universitātes Stratēģisko pētījumu un prognožu institūta direktora vietnieks, politisko zinātņu kandidāts Pāvels Feldmans.

"Vārdos vēlas pat iedot trīs reizes vairāk, taču ar atrunu – tikai ja notiks varas maiņa. Faktiski viņi cenšas pārpirkt baltkrievus, parādīt, ka integrācija ar Krieviju maksā 1,5 miljardus, bet draudzība ar ES – četrus," sacīja Sputnik Latvija Feldmans.

Pēc eksperta teiktā, esošajā situācijā, pēc pandēmijas, Eiropas Savienība diez vai atradīs šo naudu – kā zināms, no daudzsološiem solījumiem līdz to reālai izpildīšanai ir mērojams ļoti tāls ceļš.

"Pats galvenais nosacījums, kas jāizpilda, lai saņemtu šos līdzekļus, ir nelikumīga varas maiņa ar valsts apvērsuma palīdzību. Domāju, Eiropas Savienības vadītāji paši maz tic šādai varbūtībai. Fakts, ka Baltija un Polija aktīvi virza šo iniciatīvu, nenozīmē, ka Brisele uzreiz ir gatava šādi rīkoties," paskaidroja Feldmans.

KF prezidents Vladimirs Putins tikšanās laikā ar Baltkrievijas vadītāju Aleksandru Lukašenko paziņoja, ka Maskava piešķirs Minskai valsts kredītu 1,5 miljardu dolāru apmērā. Kremlī atzīmēja, ka daļa jaunā kredīta tiks novirzīta iepriekšējo parādu refinansēšanai, bet daļa būs jauni līdzekļi.

Baltkrievijā otro mēnesi nerimstas opozīcijas protesta akcijas, kura neatzīst Lukašenko uzvaru prezidenta vēlēšanās augustā. Opozicionāri paziņoja par koordinācijas padomes izveidošanu "varas nodošanai" republikā. Ģenerālprokuratūra klasificēja to kā draudu Baltkrievijas valstiskumam un ierosināja krimināllietu, vairāki opozīcijas aktīvisti ir aizturēti.

Pēc temata

Krievijas viedokli ignorēt ir neiespējami: Pabriks sūdzas par grūtībām ar vienotību ES
Lietuvā Tihanovsku atzinuši par Baltkrievijas prezidenti
Rinkēvičs pastāstīja, cik vīzu Latvija ir izsniegusi baltkrievu opozicionāriem
Lavrovs: Lietuva pārkāpusi visas robežas centienos sakaitēt situāciju Baltkrievijā
Tagi:
finansēšana, opozīcija, Baltkrievija

Galvenie temati