01:37 16 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1970
  • RUB92.2336
Pasaulē
Saņemt īso saiti
97

Lielbritānijas Aizsardzības ministrija uzskata, ka karadarbības mainīgais raksturs prasa lielākas investīcijas kiberbruņojumā, kosmosā un citās mūsdienīgajās tehnoloģijās.

RĪGA, 30. augusts — Sputnik. Lielbritānija izvērtē iespēju atteikties no tankiem bruņoto spēku modernizācijas piedāvājuma ietvaros, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu Times.

Avīzes rīcībā nonākušie dati liecina, ka valdība izskata iespēju atteikties no tankiem, ņemot vērā tanku Challenger 2 un kājnieku kaujas mašīnu Warrior modernizācijas pieaugošās izmaksas – abas šīs bruņoto spēku rīcībā esošās vienības pērn tika atzītas par novecojušām, vēstīja Times.

Lielbritānijas Aizsardzības ministrija uzskata, ka karadarbības mainīgais raksturs prasa lielākas investīcijas kiberbruņojumā, kosmosā un citās mūsdienīgajās tehnoloģijās, stāsta izdevums.

Ziņots, ka diskusija par atteikšanos no tankiem ir daļa no valdības pārskata, kas saistīts ar ārpolitikas, aizsardzības un drošības jautājumiem, ko plānots noslēgt novembrī.

"Pie tam saglabājas iespēja modernizēt Challenger 2 vai iegādāties no Vācijas tanku Leopard 2. Lielbritānija jau painteresējusies, kāds ir tās partneru NATO viedoklis par ierosinājumu atteikties no smagās bruņutehnikas un mainīt militāro ieguldījumu aliansē," raksta avīze.

Saskaņā ar jauno ierosinājumu, Lielbritānija pievērsīs uzmanību līdera pozīcijām trieciena aviācijas jomā un piedāvās sabiedrotajiem 50 helikopterus Apache, kā arī degvielas uzpildei paredzētos smagos helikopterus un izlūkošanas helikopterus.

Pēc temata

Latvija kļūst par NATO norakstītās bruņutehnikas noliktavu
Lielbritānijas aizsardzības ministrs pieļāvis, ka ASV vairs nebūs pasaules līderis
Kā britu kanonāde atbalsosies Latvijā
Baltijas reģiona militāri politiskā groteska
Tagi:
bruņojums, Aizsardzības ministrija, Lielbritānija

Galvenie temati