01:49 23 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Pasaulē
Saņemt īso saiti
16

Koalīcija nodevusi Irākas valdībai iekārtas, īpašumus un objektus ar kopējo vērtību 347 miljonu dolāru apmērā.

RĪGA, 25. augusts — Sputnik. Starptautiskā koalīcija ar ASV vadībā informēja, ka pamet Tadži armijas bāzi Irākā un nodot Irākas bruņotajiem spēkiem bāzes teritorijā izvietotos objektus un iekārtas.

Tadži armijas bāze izvietota uz ziemeļiem no Irākas galvaspilsētas Bagdādes. Šogad tā jau vairākkārt apšaudīta ar raķetēm.

"Ceremonijas gaitā 2020. gada 23. augustā operācijas Inherent Resolve apvienotā operatīvā grupa nodevusi Irākas drošības spēkiem objektu, ko koalīcijas spēki aizņēma Tadži nometnē Irākā," vēstīts koalīcijas paziņojumā.

"Koalīcija nodevusi Irākas valdībai iekārtas, īpašumus un objektus ar kopējo vērtību 347 miljonu dolāru apmērā," atzīmēts paziņojumā.

5. janvārī Irākas parlaments ar balsu vairākumu atbalstīja ārvalstu bruņoto spēku izvešanu no valsts teritorijas, kā arī nolēma pārskatīt sadarbību ar ASV vadīto starptautisko antiteroristisko koalīciju. Šie soļi tika sperti, atbildot uz operāciju, ko ASV organizēja 2. janvāri Bagdādes starptautiskās lidostas rajonā. Tās rezultātā gājis bojā Irānas ģenerālis, Islāma revolūcijas sargu korpusa speciālo uzdevumu vienības komandieris Kasems Suleimani un Irākas šiītu zemessargu komandiera vietnieks Abu Mahdi al Muhandiss. Vašingtona uzskata, ka viņi ir vainojami par uzbrukuma organizāciju ASV vēstniecībai Bagdādē 2019. gada 31. decembrī. Atbildot uz slepkavību, Irāna uzbruka amerikāņu armijas bāzēm Irākā.

Pēc šiem notikumiem starptautiskā koalīcija ar ASV vadībā nodevusi Irākas bruņotajiem spēkiem virkni objektu, kuros līdz šim bija dislocēti amerikāņu karavīri, arī vairākas aviobāzes un koalīcijas militāro padomnieku galveno mītni. ASV prezidents Donalds Tramps iepriekš informēja, ka starptautiskās koalīcijas spēki tiks pilnībā izvesti no Irākas trīs gadu laikā.

Pēc temata

Irāka vēlas apspriest ar ASV pārstāvjiem bruņoto spēku kontingenta izvešanu
Mediji informē: ASV izmanto Irākā baltā fosfora lādiņus
Latvijas ārlietu ministrs attaisno ASV apšaudes Irākā
Tagi:
ASV, Irāka

Galvenie temati