10:45 11 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Pasaulē
Saņemt īso saiti
124

Raksta autori pastāstīja, ka ASV un Izraēlas karavīri organizējuši kopīgas mācības, kuru mērķis bija izspēlēt pretgaisa aizsardzības sistēmu un aviācijas neitralizāciju ar iznīcinātāju palīdzību.

RĪGA, 17. augusts — Sputnik. ASV un Izraēla gatavojas scenārijam, kura ietvaros Krievija varētu pārdot Irānai zenītraķešu sistēmas S-400 "Triumf", vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Breaking Defense.

Izdevums atzīmēja, ka Teherānas lēmums iegādāties Krievijā ražotos kompleksus ir iespējams, ja tiks atcelts bruņojuma embargo pret Irānu.

Raksta autori atgādināja, ka iepriekš ASV un Izraēlas karavīri organizējuši kopīgas mācības, kuru mērķis bija izspēlēt pretgaisa aizsardzības sistēmu un aviācijas neitralizāciju ar iznīcinātāju F-35 palīdzību. Atzīmēts, ka tamlīdzīgu taktiku iespējams izmantot arī cīņā pret kompleksiem S-400.

Breaking Defense uzsvēra, ka 2019. gadā Teherāna jau mēģinājusi uzsākt pārrunas ar Maskavu par "Triumf" iegādi, taču toreiz tās lūgums noraidīts. Tomēr, pēc analītiķu domām, ieroču embargo atcelšanas izredzes pieaug, un vienlaikus var pastiprināties abu valstu sadarbība militārajā sfērā.

Pērn Irānas valdība pieļāva iespēju iegādāties S-400. Pie tam valsts Federālais militāri tehniskās sadarbības dienests atzīmēja: Krievija ir gatava piegādāt minētos kompleksus, taču pagaidām Irānas pieteikums nav saņemts.

Pēc temata

Redzamas kā mušas uz griestiem: Turcija izmēģina S-400 pret ASV iznīcinātājiem
Pretinieks neizlauzīsies: Krievijas Baltijas flotes PGA S-400 komandas organizē mācības
ASV Senātā tika rosināts iegādāties Krievijas S-400 no Turcijas
Krievija paskaidroja kompleksu S-400 izvietošanu Arktikā
Tagi:
Izraēla, ASV, S-400

Galvenie temati