02:21 11 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Pasaulē
Saņemt īso saiti
34

Dokuments turpina abu valstu prezidentu – Andžeja Dudas un Donalda Trampa – deklarāciju par ASV armijas klātbūtnes pastiprināšanu.

RĪGA, 16. augusts – Sputnik. Varšavā parakstīta ASV un Polijas vienošanās par militāro sadarbību, kas paplašina amerikāņu militāro klātbūtni republikā, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz RIA Novosti. No ASV puses dokumentu parakstījis valsts sekretārs Maiks Pompeo, no Polijas – nacionālās aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks.

Dokuments turpina abu valstu prezidentu – Andžeja Dudas un Donalda Trampa – deklarāciju par ASV armijas klātbūtnes pastiprināšanu, kas tika parakstīta aizvadītajā gadā Vašingtonā.

Cita starpā tā paredz amerikāņu militārā kontingenta paplašināšanu Polijā par tūkstoti karavīru un ASV Sauszemes spēku 5. korpusa štāba pārdislokāciju uz republiku.

Patlaban Polijā dislocēti aptuveni 5 tūkstoši ASV kareivju.

Polijas prezidents dokumenta parakstīšanas ceremonijas laikā paziņoja, ka tas nozīmē "ne tikai lielāku skaitu ASV karavīru un militārās infrastruktūras" Polijā. "Tāpat pieaug garantija tam, ka briesmu gadījumā mūsu kareivji – poļi un amerikāņi – stāsies plecu pie pleca," viņš paskaidroja.

Duda pauda pārliecību, ka Polijas un ASV militārā sadarbība "nozīmē lielāku militāro drošību mūsu Eiropas daļā", arī Baltijas valstīs un Ukrainā.

ASV un NATO paplašina grupējumus pie Krievijas robežām attaisnojot savas darbības ar iespējamiem "Krievijas draudiem". Polija un Baltijas valstis aktīvi noslēdz aizsardzības līgumus ar ASV par lielām summām, aizbildinoties ar "Krievijas agresiju" un izvieto savu valstu teritorijās NATO militāros kontingentus.

Maskava pie tam jau vairākkārt uzsvērusi, ka neplāno nekādus uzbrukumus Rietumu aliansei un NATO tas ir labi zināms.

Pēc temata

Pentagons: ASV nosūtīs uz Poliju papildu 1000 karavīru
Eksperts: Poliju neinteresē, vai ASV dislocēs spēkus Baltijā
Jo tuvāk Latvijai, jo labāk: Pabriks gaida ASV spēku pārdislokāciju uz Poliju
Polijā sākušās mācības, kas varēja kļūt par ASV spēku masveida pārvietošanu uz Eiropu
Tagi:
Andžejs Duda, Maiks Pompeo, karaspēks, ASV, Polija

Galvenie temati