11:41 29 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Vienkāršiem vārdiem par veselību (27)
58

Ārste-dietoloģe salīdzināja gaļēdāju un veģetāriešu mūža garumu un nonāca pie interesanta secinājuma.

RĪGA, 11. augusts – Sputnik. Ievērojot pareizu uzturu, gaļēdāji dzīvo ilgāk, nekā veģetārieši. Šādu viedokli sarunā ar kanālu "Pjatij" izteica medicīnas zinātņu kandidāte, ārste-dietoloģe Inna Konoņenko, vēsta RIA Novosti.

"Viss mūsu organismā praktiski sastāv no olbaltumvielām. Veģetāriešiem ne vienmēr uzreiz ir redzamas olbaltumvielu trūkuma sekas. Ar vecumu tas izpaudīsies vairāk," paskaidroja viņa.

Konoņenko pievērsa uzmanību diviem organisma nolietošanās rādītājiem. Pirmais – asinsvadu sienas biezums kopējā miega artērijā: jo lielāks, jo ātrāk notiek novecošana. Tā kā veģetārieši saņem maz holesterīna, viņiem šīs sienas biezums būs zemāks, nekā gaļēdājiem.

"Ja gaļēdājs lietos pietiekamu vitamīnu B12, D3, K2 daudzumu, tad šī kompleksa biezums nepalielināsies," uzsvēra mediķe.

Otrais novecošanas marķieris – mitohondriju funkcionalitāte. Speciāliste sauc tās par šūnu "enerģijas stacijām".

"Veģetāriešiem tās strādā sliktāk nekā gaļēdājiem. Tas ir saistīts ar to, ka gaļa kalpo par L-karnitīna avotu, vielas, kas ir nepieciešama mitohondriju darbībai. Ir vēl rādītājs, kurš raksturo mūsu olbaltumvielu sintēzi. Diemžēl, ar veģetāro vai vegānu diētu cilvēks var saņemt ne visas aminoskābes," pastāstīja Kanoņenko.

Pēc viņas sacītā, konkrēta organiska savienojuma trūkuma gadījumā tiek traucēts noteiktas olbaltumvielas sašķelšanas un apgūšanas process, kas noved pie problēmām ar matu, nagu augšanu, redzes, ādas un asinsvadu stāvokļa pasliktināšanās.

Dietoloģe iesaka gan gaļēdājiem, gan veģetāriešiem izvairīties no vitamīnu un mikroelementu deficīta.

Temats:
Vienkāršiem vārdiem par veselību (27)

Pēc temata

Veģetārieši pret savu gribu: koronavīruss atstāj amerikāņus bez gaļas
Vegānisms apdraud nākamo paaudžu intelektu
Veģetāro un vegānu produktu pieprasījums Maxima veikalos pieaudzis par 70%
Lietuvas armija ņems vērā karavīru veģetāriešu vajadzības
Tbilisi nacionālisti mēģināja sabarot vegānus ar šašlikiem un cīsiņiem

Galvenie temati