00:42 23 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Pasaulē
Saņemt īso saiti
28

Cita starpā vēsturnieks apgalvo, ka Noasa plūdi notikuši mūsdienu Ukrainas teritorijā un no tās sākusies dzīvības atdzimšana uz zemes.

RĪGA, 21. jūlijs – Sputnik. Vēsturnieks Sergejs Poddubnijs publicējis apgalvojumus par dievu un praviešu "Ukrainas cilmi". Citātus no viņa grāmas "Ukraiņu slavenie senči" publicējis Ukrainas Ebreju komitejas direktors Eduards Doļinskis, vēsta RIA Novosti.

Savā lapā Facebook Doļinskis pastāstīja: pēc Poddubnija domām, nevis ukraiņi pielūdz svešus dievus un svētos, bet gan, gluži pretēji, antīkajos tekstos pieminētie "dievi un pravieši bija ukraiņu senči".

Polijas prezidents Andžejs Duda, foto no arhīva
© AFP 2019 / EMMANUEL DUNAND

"Tas pats attiecas uz grieķiem, kuri it kā devuši pasaulei mītus, varoņus un zinātni. Patiesībā viņiem ar to nav nekāda sakara. Tā ir mūsu, ukraiņu, vēsture," teikts citātā.

Cita starpā vēsturnieks apgalvo, ka Noasa plūdi notikuši mūsdienu Ukrainas teritorijā un no tās sākusies dzīvības atdzimšana uz zemes. Tāpat Puddubnijs uzsver, ka ukraiņu tautas vēsture mērojama "vismaz trīs tūkstošu gadu garumā".

Iepriekš Ukrainā jau vairākkārt izskanējuši oriģināli viedokļi par vēsturi. Citu starpā Ukrainas bijušais prezidents Petro Porošenko klāstīja, ka kņazs Vladimirs 988. gadā esot kristījis Ukrainu, kā arī norādīja, ka Maskavas dibināšana esot "Kijevas kņazu pārsteidzīgs lēmums".

Pēc temata

Ukrainas deputāts aicinājis uzstādīt kodolbumbas Maskavā un Budapeštā
Ukrainas Jūras spēku komandieris: valsts ir gatava karam ar Krieviju
Ukrainā nožēlo, ka Krimas iedzīvotāji nav "nomazgājušies asinīs" un "salūzuši kā slota"
Tagi:
Vēsture, Ukraina

Galvenie temati